Mars Society Polska oceni Młodych Badaczy Kosmosu

0

Mars Society Polska zostało oficjalnym Partnerem i Jurorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego “Klasa ze Snów”. Tematem piątej, jubileuszowej edycji, jest wyprawa na Marsa.

“Klasa ze Snów” to konkurs plastyczny skierowany do uczniów wszystkich typów szkół. Akcja zachęca do dzielenia się  pomysłami  na nowoczesną szkołę. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, prezentującej wizję wyśnionej klasy.W tym roku organizatorzy projektu, nawiązując do sukcesu polskich łazików na arenie międzynarodowej oraz roku bogatego w wydarzenia kosmiczne, postanowili zapytać uczniów właśnie o kosmos. Jak mogłaby wyglądać lekcja na Marsie? W jaki sposób dostać się do tej odległej planety? Czy na Marsie jest życie i jak ono wygląda? Na te pytania spróbują odpowiedzieć Młodzi Badacze Kosmosu, którzy staną do plastycznej rywalizacji.

“Kosmos wciąż pozostaje tajemnicą, jest jeszcze wiele pytań, na które nie udało się odpowiedzieć naukowcom” – mówi Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska  –  “Wyobraźnia dzieci często wpisuje się w późniejsze naukowe odkrycia. Brak ograniczeń w postaci głębokiej wiedzy o dotychczas podejmowanych wysiłkach, budżetach i zakładanych teoriach sprawia, że pomysły przedstawiane przez dzieci są świeże i nowatorskie. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest zachęcanie uczniów do udziału w projektach związanych z nauką.”

Ocenie jury podlegać będzie ciekawe przedstawienie tematu Wyprawy na Marsa (przygotowań, drogi, lądowania na Czerwonej Planecie i życia na niej) oraz precyzja i estetyka  jej wykonania.

“Poprzednie edycje pokazały, że uczniowie i nauczyciele chętnie podejmują się ciekawych wyzwań, szczególnie tych wymagających kreatywności ” – mówi Robert Pusz, przedstawiciel organizatora konkursu, portalu Multimediawszkole.pl – “Tworzone w ramach kolejnych edycji prace, pokazywały, że dzieciom i młodzieży nie brak pomysłów, talentów i chęci do pracy, które wspólnie są podwalinami rozwoju nauki.”

Konkurs “Klasa ze snów” już od 5 lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów oraz nauczycieli. Po raz trzeci z rzędu został doceniony także przez Minister Edukacji Narodowej Katarzynę Hall, która przyznała mu swój Patronat Honorowy.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.klasazesnow.pl

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Karolinie Potempie z PlanetPR za przesłany tekst.

(PlanetPR)

Plakat konkursu Klasa Ze Snów / Credits - organizatorzy konkursu Klasa Ze Snów

Comments are closed.