Nabór projektów do programu REXUS/BEXUS

0

Swedish National Space Board i ESA ogłosiły otwarcie naboru na studenckie projekty naukowo-badawcze do kolejnej kampanii lotów rakiet sondażowych REXUS i balonów BEXUS. Projekt jest dostępny dla studentów z Polski.

Zespoły studenckie mogą już składać swoje propozycje eksperymentów do lotów balonów BEXUS 14/15 i REXUS 13/14. Balony mają polecieć we wrześniu 2012, a rakiety w marcu 2013. Wszystkie starty będą miały miejsce na poligonie Esrange Space Center koło Kiruny, w północnej Szwecji.

REXUS/BEXUS to program realizowany przez niemiecką (DLR) i szwedzką (SNSB) agencję kosmiczną. Szwedzi udostępniają swoje miejsce na rakietach i balonach dzięki porozumieniu z Europejską Agencją Kosmiczną.

REXUS-6, 10 marca 2009 / Credits: DLRZgłoszenia

Datą końcową aplikowania do projektu jest 23 października 2011.

Do programu mogą się zgłaszać studenci w wieku 18-28 lat, liczonym w chwili zakończenia naboru, z uczelni położonych w krajach członkowskich ESA, PECS lub w Kanadzie. Aplikujący muszą być studentami dziennymi (full-time) lub doktorantami kierunków związanych z odpowiednim polem badawczym. Studenci z krajów PECS powinni przedłożyć list z uczelni wyrażający wsparcie ich udziału.

Wybrane 12-15 zespołów zostanie zaproszonych do udziału w warsztatach w ośrodku ESTEC 7-8 grudnia 2011.

Więcej informacji na stronach programu REXUS/BEXUS.

Zobacz też:

Źródło: ESA

Comments are closed.