Warsztaty Astronomiczne – drobna materia w Układzie Słonecznym

0

Stowarzyszenie Pracownia Komet i Meteorów (www.pkim.org) organizuje na przełomie lipca i sierpnia Warsztaty Astronomiczne dotyczące drobnej materii w Układzie Słonecznym. Spotkanie odbędzie się w Ostrowiku pod Warszawą w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmować będziemy się pełnym spektrum obiektów od najdrobniejszych, które możemy obserwować jako meteory, aż po całkiem spore obiekty komety i planetoidy.

Podczas Warsztatów wysłuchać można będzie wiele wykładów, uczestniczyć w zajęciach warsztatowych oraz prowadzić obserwacje meteorów a także planetoid. Do naszej dyspozycji będzie teleskop należący do Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pragniemy śledzić między innymi planetoidę Vesta, do której właśnie zbliża się sonda Dawn. Podczas Obozu można będzie obcować z prawdziwą materią kosmiczną w postaci meteorytów. Na zajęciach można będzie również dowiedzieć się jak szukać i odróżniać meteoryty od skał ziemskich.

Warsztaty sponsorowane są prze Uniwersytet Warszawski. Uczestnictwo w Warsztatach jest bezpłatne, należy jedynie do 17 lipca wypełnić Formularz na naszej stronie internetowej. Więcej informacji o Warsztatach na stronie:
http://www.pkim.org/?q=pl/zaproszenie_na_oboz_astronomiczny_pkim

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Mariuszowi Wiśniewskiemu za przesłany tekst.

Comments are closed.