Honeywell kupuje EMS Technologies

0

Honeywell kupi firmę EMS Technologies, lidera na rynku komunikacji mobilnej i satelitarnej. Wartość transakcji, 491 milionów USD, przekracza niemal 13-krotnie zeszłoroczne zyski EMS.

Logo EMS Technologies / Credits: EMS TechnologiesHoneywell ostatecznie porozumiał się z EMS Technologies w sprawie przejęcia tej ostatniej. Za każdą akcję EMS Honeywell zapłaci 33 USD, co oznacza, że całość transakcji wyniesie 491 mln USD. Jest to prawie 13 razy więcej, niż zysk EBITDA EMS w 2010 roku.

Przejęcie wzmocni pozycję Honeywell w dziedzinie mobilnych technologii obliczeniowych i komunikacji satelitarnej.

Dział Global Resource Management EMS zajmuje się mobilnymi urządzeniami obliczeniowymi do pracy w ciężkich warunkach, jak transport czy logistyka. Dział zajmuje się także satelitarnym namierzaniem środków trwałych i powiadamianiem w ratownictwie i logistyce.

Dział Aviation zajmuje się terminalami, antenami, kabinowym sprzętem sieciowym, przechowywaniem danych w trudnych warunkach, głównie w lotnictwie. EMS Aviation projektuje i wytwarza systemy szerokopasmowej łączności satelitarnej, do przesyłu danych głosowych, wideo i danych do zastosowań zarówno cywilnych, jak i wojskowych.

Tim Mahoney, prezes i dyrektor Honeywell Aerospace, powiedział, że “włączenie oferty EMS do oferty działu aerokosmicznego oznacza dla Honeywell duży skok w dziedzinie technologii łączności satelitarnej, rozwojowej dziedziny tej branży”.

Na zakup musi zgodzić się jeszcze zarząd EMS oraz odpowiednie instytucje regulacyjne w USA. Transakcja powinna zostać zakończona w III kwartale 2011.

Źródło: Honeywell

Comments are closed.