Virgin Oceanic

0

Ta firma niewiele ma wspólnego z astronautyką, warto jednak opisać kolejny ciekawy pomysł koncernu Virgin. Celem są głębiny oceanów.

Wielu entuzjastów lotów kosmicznych zna firmę Virgin Galactic, która w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy powinna zacząć przeprowadzać komercyjne załogowe loty suborbitalne. Nie jest to jedyny “egzotyczny” pomysł koncernu Virgin. Niedawno pojawiły się informacje o podmorskich wyprawach o nazwie Virgin Oceanic.

Nazwa Virgin Oceanic po raz pierwszy pojawiła się w 2009 roku. Ideą jest wykorzystanie małej i nowoczesnej załogowej łodzi podwodnej, zdolnej do osiągnięcia głębokości nawet jedenastu kilometrów. Łódź, która ma osiągnąć takie głębie, nie jest jeszcze gotowa. Nie jest znana także cena za typową komercyjną podróż do głębin, choć można przewidywać, że taka wyprawa będzie znacznie tańsza od tej oferowanej przez Virgin Galactic. Nie jest znana także data rozpoczęcia usług, choć prawdopodobnie nastąpi to nie wcześniej niż za 4-5 lat.

{youtube}_Sk_XEHfqwk{/youtube}
Zapowiedź Virgin Oceanic (która może nie przypominać rzeczywistej wyprawy) / Credits –

Podobnie jak przestrzeń kosmiczna, oceaniczne głębiny to bardzo ekstremalne środowisko wymagające zaawansowanych rozwiązań technicznych, dlatego warto śledzić wprowadzanie do komercyjnej służby usług takich firm jak Virgin Oceanic.

Strona Virgin Oceanic.

Comments are closed.