This Week In Space zawieszone!

0

Kilka godzin temu Miles O’Brien – popularny dziennikarz amerykański związany z programem This Week In Space (TWIS) – oznajmił zawieszenie nadawania audycji.

Ostatni program TWIS został nadany 5 września 2010 roku. Już wtedy pojawiały się spekulacje, że TWIS może być zawieszone. Wcześniejsze odcinki zaczynały się pojawiać w nieregularnych odstępach czasu a sam Miles O’Brien był czasem zastępowany przez innych prowadzących program.

Pierwszy odcinek (pilot) został nadany 22 grudnia 2009 roku. Program był związany z amerykańskim serwisem Spaceflightnow.com i zorientowany głównie na wydarzenia związane z NASA. Odcinki TWIS pojawiały się w bardzo trudnym czasie dla NASA, kiedy zdecydowano o zmianie kierunków eksploracyjnych. Dzięki TWIS można było dowiedzieć się kilku dodatkowych informacji związanych z procesem zmian oraz opiniami polityków o tej sprawie.

W tamtym czasie TWIS zyskiwało z odcinku na odcinek popularność. Pojawili się również sponsorzy programu. Kosmonauta.net uzyskał także pozwolenie do publikacji kolejnych odcinków TWIS, które umieszczaliśmy na głównej stronie serwisu.  Niestety później, w okresie wakacyjnym poszczególne odcinki zaczynały się pojawiać z coraz to większym opóźnieniem. Jednym z powodów tych opóźnień z całą pewnością było zaangażowanie Miles’a w innych projektach i programach.

Czy TWIS powróci? Trudno w tej chwili oceniać szansę, jednak wydaje się, że stanie się to nie wcześniej niż za kilka/kilkanaście miesięcy. Czy taka forma informowania o wydarzeniach ze świata astronautyki ma sens? Przykład TWIS pokazał, że może to być trudniejsze niż się wydaje. Niemniej jednak gratulujemy Miles’owi oraz jego współpracownikom świetnego programu!

Kolekcję opublikowanych TWIS można zobaczyć na Polskim Forum Astronautycznym – LINK.

Comments are closed.