United Launch Alliance (ULA) dołącza do Commercial Spaceflight Federation

0

Wczoraj United Launch Alliance (ULA) dołączyło do Commercial Spaceflight Federation (CSF). Jest to kolejna z amerykańskich firm przemysłu kosmicznego, które dołączyły do tej organizacji.

Kilka dni temu pisaliśmy o dołączeniu Bigelow Aerospace do CSF, a wczoraj ta organizacja znowu się powiększyła. ULA dołączyło jako pełnoprawny członek CSF.

United Launch Alliance założone w grudniu 2006 roku jest firmą stworzoną wspólnie, przy równym udziale, przez Lockheed Martin i Boeing. Jej głównym dziełem są dwie bardzo udane rodziny rakiet: Atlas i Delta. Firma zatrudnia ponad 3900 pracowników i ma swoje oddziały na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Commercial Spaceflight Federation jest amerykańską organizacją skupiającą firmy prywatne z przemysłu kosmicznego z wielu dziedzin z tym związanych. Misją tej organizacji jest promocja komercyjnych lotów załogowych, wyznaczanie wysokich standardów bezpieczeństwa oraz dzielenie się najlepszymi praktykami i wiedzą w przemyśle kosmicznym. Dzieki dołączeniu United Launch Alliance CSF stało się największą tego typu organizacją w USA. Pełnoprawnymi członkami CSF w tej chwili są:

Armadillo Aerospace
Bigelow Aerospace
Blue Origin
Excalibur Almaz
Jacksonville – Cecil Field Spaceport
Masten Space Systems
Mojave Spaceport
Sierra Nevada Corporation
Southwest Research Institute
Space Adventures
Space Florida
Spaceport America 
SpaceX
United Launch Alliance
Virgin Galactic
XCOR Aerospace
X PRIZE Foundation

Źródła: commercialspaceflight.org

Comments are closed.