Wirtualna Baza Marsjańska – Projekt Mars Society Polska

0

Mars Society Polska szuka osoby chętne do współpracy w tworzeniu otwartego projektu Wirtualnej Bazy Marsjańskiej. Kosmonauta.net namawia wszystkich chętnych do uczestnictwa w projekcie.

 

Przekazujemy email oraz część dokumentacji, którą dostaliśmy od Prezesa Mars Society Polska – Mateusza Józefowicza

—-
Zapraszamy do współpracy przy naszym nowym projekcie, który będzie rozgrzewką do stworzenia bardziej namacalnej wersji bazy wg. Janka Kozickiego. Poszukujemy informatyków, którzy zechcą sie włączyć w projekt wirtualnej bazy/symulacji systemów http://dev.virtualbase.org/.
W przyszłości projekt ten stanie się zalążkiem systemu informatycznego rzeczywistej bazy pod Toruniem.
Obecnie pracujemy nad pozyskaniem kilku źródeł finansowania w ramach programów edukacyjnych, edukacji przez Internet i mediów elektronicznych. Wszelkie sugestie w tej sprawie mile widziane.

Z pozdrowieniami,

Mateusz Józefowicz
Mars Society Polska

Projekt VMB

Celem Projektu Wirtualnej Bazy Marsjańskiej (VMB) jest stworzenie internetowej, wieloosobowej, edukacyjnej gry symulacyjnej online. Projekt bazuje na pracy Jana Kozickiego “Portable Architecture (Architektura przenośna) Stacja Badawcza na Marsie, Etap II”.

Projekt VMB jest aplikacją internetową tworzoną za pomocą Django. Głównym językiem programowania jest Python. Projekt jest udostępniony na wolnej licencji GNU GPL i rozwijany przez jego społeczność, do której każdy może się przyłączyć.
Projekt VMB – gra czy symulacja?

W chwili obecnej głównym zadaniem, stojącym przed projektantami Wirtualnej Bazy, jest położenie głównego nacisku na projekt VMB, jako gry online z jak najlepszą grywalnością oraz stworzenie podstawowego mechanizmu symulacji bazy wraz z dobrze udokumentowaną warstwą edukacyjną, umożliwiającą poszerzenie wiedzy u mieszkańców Wirtualnej Bazy z zakresu Marsa i jego kolonizacji przez człowieka.

Gdy powyższy cel zostanie osiągnięty, wówczas będziemy mogli rozszerzyć istniejący projekt o nowe funkcje oraz algorytmy i stworzyć nową gałąź projektu, którego celem będzie stworzenie zaawansowanej symulacji bazy. Zaprojektowanie VMB w pierwszej kolejności jako gry online, jest trudne, ale łatwiejsze niż rozbudowanej symulacji. W czasie realizacji pierwszego celu powstanie społeczność deweloperów, której na bazie własnego doświadczenia będzie łatwiej podjąć rozbudowę projektu w przyszłości. Także użytkownicy gry online, jako mieszkańcy bazy, pozwolą tchnąć życie w symulację i zapewnić jej ewolucję w czasie. Niewykluczone, że dane uzyskane na podstawie takiej symulacji, będą naukowo wartościowe i przydatne podczas planowania rzeczywistych misji lub projektów.

Comments are closed.