STS-119 udaje się na wyrzutnię startową

0

Trwa transport promu kosmicznego Discovery z VAB (Vehicle Assembly Building) na wyrzutnię startową LC-39A, gdzie w jego ładowni zamontowany zostanie element kratownicy (Integrated Truss Structure), który posłuży do rozbudowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Procedura rozpoczęła się o godzinie 11:17 czasu polskiego – około godzinę później niż pierwotnie zakładano.

Z powodu wczesnego czasu rozpoczęcia transportu, przekaz video z całej operacji został udostępniony o godzinie 12:30 czasu środkowoeuropejskiego na kanałach “Public Channel” oraz “Media Channel” NASA TV. Oba kanały są dostępne także jako przekaz internetowy na stronach NASA.

Więcej na temat misji STS-119 znajdziesz na stronach NASA, oraz forach polskojęzycznych Astronomia Amatorska oraz Astro-Forum.

Źródło: NASA, NASASpaceflight.comCrawler z promem przemieszcza się na wyrzutnię, godzina 16:30 CET, Credits: NASA TVCrawler z promem przemieszcza się na wyrzutnię, godzina 16:01 CET, Credits: NASA TV

Transport STS-119 na  wyrzutnię startową, Credits: NASA TVTransport STS-119 na  wyrzutnię startową, Credits: NASA TVTransport STS-119 na  platformę startową, Credits: NASA TVCrawler z promem przemieszcza się na wyrzutnię, Credits: NASA TV

Transport STS-119, Credits: NASA TVCrawler z promem przemieszcza się na wyrzutnię, godzina 15:29 CET, Credits: NASA TV

Comments are closed.