Technicznie o satelicie HyperSat

0

Bardzo ciekawa rozmowa na temat satelity Hypersat, który niebawem znajdzie się na orbicie.

Wszystko co chcielibyście się dowiedzieć o satelicie HyperSat!

Celem projektu EagleEye jest opracowanie satelity obserwacyjnego Ziemi zdolnego do zapewnienia zobrazowań o rozdzielczości rzędu ok. 1 m z bardzo niskiej orbity na wysokości ok. 350 km. Wyniesienie satelity na orbitę nastąpi w lipcu 2024 roku przy udziale firmy Exolaunch, która jest odpowiedzialna za integrację satelity z rakietą Falcon 9 od SpaceX. Projekt EagleEye jest realizowany przez Scanway w konsorcjum z Creotech Instruments i Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz jest współfinansowany ze środków NCBiR w ramach tzw. Szybkiej Ścieżki.

30 czerwca 2024 na kanale “Inżynieriada” pojawiło się bardzo długie nagranie dotyczące technicznych aspektów polskiego satelity EagleEye. Warto to zobaczyć!

Satelita dotarł w czerwcu 2024 do USA, do bazy Vandenberg, gdzie przeszedł końcowe testy oraz integrację z rakietą nośną. Aktualnie przewiduje się, że start rakiety Falcon 9 w ramach misji Transporter-11 nastąpi po 15 lipca 2024. Dokładna data startu zostanie ogłoszona w ciągu kilku najbliższych dni.

(Inż)

Leave A Reply