Bezpłatne lekcje matematyki z Technikum Automatyki i Robotyki

0

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Dlatego Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej po raz drugi uruchamia cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator”. Ubiegłoroczna seria zajęć dodatkowych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. We wszystkich powtórkach z „matmy” organizowanych przez technikum w 2021 roku wzięło udział ponad tysiąc uczniów. Technikum, w którym matematyka jest jednym z najważniejszych przedmiotów chce wspomóc uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w przygotowaniu do egzaminu i dalszej nauki w szkole średniej. Pierwsze zajęcia z matematyki już w najbliższą sobotę 5 marca 2022 roku o 12:30 na platformie online, do której link znajdzie się na profilu Facebookowym Technikum Automatyki i Robotyki oraz stronie www szkoły.

–  Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych. Zahaczamy też o tematy na poziomie szkoły średniej, więc to także dobra powtórka przed nauką na kolejnym poziomie edukacji – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi.

Podczas zajęć uczniowie przerobią najważniejsze i powtarzające się zadania z poprzednich egzaminów, a także przypomną sobie i utrwalą zagadnienia, które zazwyczaj sprawiają im trudności. Na pierwszy ogień pójdą procenty. Prowadząca zajęcia, Dominika Koźlak, nie wyklucza rozszerzenia tematyki o treści, które pojawią się na lekcjach w szkole średniej.

–  Postaramy dopasować się do potrzeb i oczekiwań uczestników. Może zdarzyć się tak, że zajmiemy się wzorami skróconego mnożenia, układami równań, a nawet funkcjami, czyli tematami które wykraczają poza program ale przydadzą się na kolejnych etapach edukacji. Oczywiście może okazać się, że uczestnicy nie będą biegli w działaniach na ułamkach zwykłych i będziemy musieli zająć się nadrobieniem wiedzy – tłumaczy prowadząca zajęcia. 

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki. 

Matemator, czyli soboty z matematyką, wystartuje 5 marca o 12:30. Spotkania online będą odbywały się w każdą sobotę (z wyłączeniem 16 kwietnia) aż do terminu egzaminów kończących szkołę podstawową. Każda lekcja będzie trwać półtorej godziny, link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu https://fb.me/e/1KieUMU83.

O Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna szkoła, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

Comments are closed.