Wyraź swoją opinię w publikacji na IAC 2019!

0

Zespół Blue Dot Solutions przygotowuje prezentację dotyczącą polskiego sektora kosmicznego na konferencję IAC 2019. Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii w tej publikacji!

IAC czyli International Astronautical Congress to jedno z najważniejszych wydarzeń światowego sektora kosmicznego. Na zjeździe organizowanym przez Międzynarodową Federację Astronautyczną (IAF) co roku pojawia się po kilka tysięcy przedstawicieli branży zarówno związanych z przemysłem, jak i środowiskami badawczymi oraz administracyjnymi.

Co roku IAC odbywa się w innej części świata. W 2014 kongres odbywał się w Toronto, w 2015 w Jerozolimie, w 2016 w Guadalajarze, a 2017 w Adelajdzie. W 2018 roku IAC odbyło się w Bremie, ważnym punkcie na mapie niemieckiego przemysłu kosmicznego.

W pięćdziesiątą rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu IAC odbędzie się w Waszyngtonie. Tegoroczna edycja tej konferencji zapowiada się na największą z dotychczasowych – przewiduje się nawet 10 tysięcy przedstawicieli branży kosmicznej z całego świata.

O polskiej branży kosmicznej na IAC 2019

Na IAC 2019 przedstawiciele Blue Dot Solutions zaprezentują wyniki dwóch prac. Jedną z tych publikacji będzie podsumowanie osiągnięć polskiego przemysłu kosmicznego od czasów wejścia do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Tego typu podsumowanie powinno zawrzeć w sobie szeroką ocenę wyników – planujemy w tej publikacji zaprezentować zdania zarówno osób, które na co dzień działają w tej branży, jak również osób zainteresowanych sektorem kosmicznym. Uważamy, że w efekcie tej publikacji wzrośnie zainteresowanie nawiązywaniem kontaktów z polskimi podmiotami branży kosmicznej. 

Wyraź swoją opinię! 

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do wyrażenia swojej opinii. W tym celu przygotowaliśmy dwie ankiety, które będą częścią naszej publikacji:

  • ankieta dla “profesjonalistów”, czyli osób, które bezpośrednio pracują w branży kosmicznej – LINK
  • ankieta dla “zainteresowanych”, czyli osób, które interesują się astronautyką – LINK

Wypełnienie ankiety nie powinno zająć więcej niż 7 minut.  Ankiety są w całości anonimowe.

Zapraszamy do udziału w ankietach. Jak na razie nie powstało tego typu badanie w Polsce. Po publikacji IAC 2019 planujemy prezentację wyników w Polsce, na jednym z większych wydarzeń związanych z polską branżą kosmiczną. 

(BDS)

Comments are closed.