Prezentacja HyperSat na OSCW’17

0

Na konferencji Open Source CubeSat Workshop 2017 nastąpiła prezentacja powstającej polskiej platformy satelitarnej HyperSat.

W kwietniu 2017 roku firma Creotech Instruments S.A. zaprezentowała platformę HyperSat. Jest to bardzo interesujący projekt otwartej platformy satelitarnej o różnych rozmiarach. Modułowa konstrukcja w najmniejszej konfiguracji ma mieć rozmiary 30 x 30 x 10 cm oraz masę 10 kilogramów, zaś w największej 30 x 30 x 60 i adekwatnie 60 kg. Struktura jest otwarta i docelowo powstawać przy współpracy z wieloma różnymi podmiotami z sektora kosmicznego.

Na zeszłorocznej konferencji Open Source CubeSat Workshop (OSCW) nastąpiła prezentacja platformy HyperSat. Konferencja odbyła się w dniach 23-24 listopada w Darmstadt w Niemczech. Platformę HyperSat przedstawił jeden z czołowych inżynierów firmy Creotech – Tomasz Zawistowski.

Prezentacja platformy HyperSat – OSCW’17 / Credits – Creotech, Marcin Stolarski

HyperSat został sfinansowany w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Wartość tego projektu to 4 M EUR. Jest to jeden z większych jednostkowych polskich projektów branży kosmicznej.

(CTI, MS, HS)

Comments are closed.