Pierwszy test silnika SF200

6

Firma SpaceForest przeprowadziła pierwszy test silnika rakietowego SF200. Jest to największy silnik rakietowy tej firmy.

Do testu doszło 22 września 2017 roku. Silnik o oznaczeniu SF200 pracował blisko 30 sekund. Jest to pierwszy test największego silnika, jaki został opracowany przez gdyńską firmę SpaceForest.

Test silnika SF200 – 22.09.2017 / Credits – SpaceForest

Firma SpaceForest zapowiedziała także dalsze odpalenia silnika SF200. Celem jest osiągnięcie 40 sekund stabilnej pracy, 500 kg ciągu i 200 kNs impulsu całkowitego.

Firma SpaceForest sp. z o.o. ma siedzibę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i zatrudnia ponad 25 osób. Realizuje m.in. projekty technologiczne dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz w ramach programów badawczo rozwojowych Unii Europejskiej. Ponadto, SpaceForest realizuje własne projekty badawczo-rozwojowe, m.in. w dziedzinie napędów rakietowych. Jest to aktualnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm polskiego sektora kosmicznego, opierająca prace o własne, zaawansowane koncepcje i technologie.

(SF)

6 komentarzy

  1. Andrzej Kotarski on

    Gratulacje dla Space Forest z okazji udanej próby silnika SF200. Czekam z wielką uwagą na prezentację danych z testu.

    • Spokojne, już wchodzimy w XX wiek, jeszcze kilkadziesiąt lat i dogonimy hitlerowców 😉

  2. Po co wyważać otwarte drzwi.Takie silniczki robią amatorzy w garażu.Zróbcie silnik rakietowy o ciągu 1000 ton to będzie coś.