OZMA XXI – 10-13 sierpnia 2017

0

W dniach 10-13 sierpnia 2017 r w Urzędowie k. Kraśnika (woj. lubelskie) odbędzie się 21. Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA.

Organizatorem zlotu jest tradycyjnie PPSAE “Grupa Lokalna”, tym razem gospodarzem i głównym organizatorem będzie znany miłośnik astronomii Józef Baran oraz Klub Miłośników Astronomii im. J. Heweliusza z Urzędowa.

OZMA to najstarszy i najpopularniejszy zlot wśród miłośników astronomii. OZMA nie jest typowym zlotem astronomicznym. Ma raczej charakter “star party”. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników jak i też zupełnie początkujących adeptów astronomii. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia.

W programie tegorocznego zlotu m.in. prelekcje i wykłady, prezentacje, wystawy, konkursy z nagrodami, starty modeli rakiet, obserwacje astronomiczne oraz dobra zabawa. W tym roku motywem przewodnim zlotu będzie Księżyc.

Zachęcamy do zabrania ze sobą sprzętu obserwacyjnego, zdjęć, filmów oraz pochwalenia się swoimi dokonaniami z zakresu astronomii. Każdy uczestnik otrzyma możliwość prezentacji swoich dokonań i osiągnięć. Dla najlepszych nagrody i wyróżnienia!

Noclegi we własnych namiotach lub przyczepach kempingowych. Hotele lub kwatery prywatne i agroturystyka we własnym zakresie, informacja u organizatora.

Zgłoszenia prosimy kierować do:
Józef Baran
tel. 603 504 146
e-mail: mbagro@onet.pl

Koszt uczestnictwa : 140 zł, dzieci do lat 12 – 100 zł.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, adres, e-mail, telefon kontaktowy, wiek, (jeżeli osoba jest niepełnoletnia) rozmiar koszulki (S, M, L, XL, XXL, inny-dzieci). Tradycyjnie będzie czynne stoisko Wydawnictwa PWN VEGA z literaturą astronomiczną i różnymi gadżetami oraz stoisko firmy astrozakupy.pl.

Więcej informacji oraz szczegółowy program  program zlotu  na oficjalnej stronie PPSAE www.ppsae.pl

Za przygotowanie tekstu dziękujemy Panu Markowi Nikodemowi.

(OZMA)

Comments are closed.