Otwarto rejestrację na Summer School Alpbach 2016

0

Czy chciałbyś wykorzystać wiedzę inżynieryjną w pracy przy projektach kosmicznych? Jeśli tak, koniecznie zaaplikuj na Summer School Alpbach 2016.

W tym roku sześćdziesięciu europejskich studentów, nauk ścisłych i inżynieryjnych, zostanie wybranych do udziału w czterdziestej edycji Summer School Alpbach. Na uczestników czeka 10 dni nauki w pięknym otoczeniu austriackich Alp.

Podczas wakacyjnej nauki studenci będą zaangażowani w prace nad naukowymi eksperymentami. Czeka ich szereg aktywnych zajęć na temat różnych aspektów nauki i technologii kosmicznej. Ponadto studenci w małych grupach będą intensywnie pracować nad projektami misji kosmicznych, a to wszystko pod okiem wybitnych inżynierów i naukowców.

Tegorocznym tematem Summer School Alpbach 2016 jest zagadnienie globalnego obiegu wody. Oglądając Ziemię z kosmosu najbardziej uderzającą cechą naszej planety jest obfitość wody w postaci płynnej i stałej. Woda jest głównym elementem napędzającym globalny system klimatyczny i stanowi niezbędny warunek życia na Ziemi.

Cztery drużyny studentów będą pracować nad wstępnym projektem statku kosmicznego, naukowych przyrządów a także nad celami misji i naukowych przedsięwzięć. Zespoły będą musiały wybrać i zbadać problemy, które mogą pojawić się w zaplanowanych przez nich misjach. Zadania pomogą wykształcić umiejętność pracy zespołowej i pracy pod presją czasu.

Z pewnością nie będzie łatwo. Przed samą prezentacją wyników studenci mogą pracować nawet do 20 godzin dziennie. Od studentów wymagać się będzie również bardzo szybkiego zastosowania wiedzy, która zostanie im przekazana. Trudnością będzie również równoważenie celów naukowych i wymagań związanych z ograniczeniami misji kosmicznych, a także samymi jej kosztami.

Jeśli chcesz podjąć wyzwanie i czerpać z korzyści jakie daje Szkoła Letnia, prześlij swoje zgłoszenie do 31 marca 2016!

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.summerschoolalpbach.at

Comments are closed.