Dzień Teledetekcji 2014

1

Już 17 grudnia na Politechnice Warszawskiej odbędzie się tegoroczny Dzień Teledetekcji.

Już po raz dwunasty na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbędzie się seminarium naukowe z cyklu Dzień Teledetekcji organizowane przez Platformę Technik Kosmicznych, Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennych oraz Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej “Geoida”.

17 grudnia 2014 eksperci związani z tematyką wydarzenia wygłoszą prezentacje dotyczące m.in. systemów satelitarnych w czasach zimnej wojny oraz militarnych zastosowań satelitów, nawiązując tym samym do tematu seminarium –„Podniebni szpiedzy”. Politechnika Warszawska gościć będzie prelegentów z Wojskowej Akademii Technicznej, firmy Astri Polska oraz Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Będzie można poznać poznać odpowiedzi na takie pytania, jak “jaki wpływ na działania militarne i konflikty zbrojne miały zdjęcia lotnicze i satelitarne?”, “co można było dostrzec kilkadziesiąt lat temu i jak teraz armie wykorzystują teledetekcję do podejmowania ważnych decyzji?”, “czy cały czas jesteśmy śledzeni i kto jest największym podniebnym szpiegiem?”.

Seminarium rozpocznie się o godz. 13:15 w sali 315 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. W przerwie między prelekcjami odbędzie się wystawa poświęcona zdjęciom satelitarnym, a na koniec obchodów Dnia Teledetekcji zorganizowany zostanie otwarty panel dyskusyjny.

Nie zabraknie także wielu ciekawych konkursów, zarówno w trakcie wydarzenia, jak i przed nim. Więcej informacji znaleźć można na stronie: geostudent.pl/tele.

Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej “Geoida”.

(Geoida)

Jeden komentarz

  1. Ciekawe czy będzie poruszony temat działań lotniczo-satelitarnych w związku głośnych katastrof Malaysia Arlines.