4. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS

0

W dniu 4 października 2014 roku odbędzie się 4. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS.

Najmłodszy uczestnik łączności - Józef, w trakcie zadawania swojego pytania / Michał Lewczuk, SP2XDM

Najmłodszy uczestnik sesji łączności ARISS z Gdańska – Józef, w trakcie zadawania swojego pytania / Michał Lewczuk, SP2XDM

Zaproszeni na konferencję prelegenci przedstawią 14 prezentacji i referatów mających celu zaprezentować ARISS i jakie daje możliwości radioamatorskie, a także jak przygotować merytorycznie i technicznie kontakt radiowy z ISS w ramach ARISS (m. in.: szkolny kontakt, łączności APRS, HAM TV). Tym razem spotykanie odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w styczniu br. miał miejsce piętnasty kontakt ARISS z Polski.

Zaprezentowane będą nowości radioamatorskie z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Konferencji towarzyszyć będą wystawy tematyczne związane z realizacją programu. Spotkanie będzie też okazją do podsumowania dotychczasowej działalności w ramach ARISS w Polsce oraz forum wymiany doświadczeń zdobytych podczas realizacji kontaktów ARISS.

Organizatorzy szczególnie zapraszają nauczycieli i uczniów oraz krótkofalowców, którzy dotychczas brali udział w programie ARISS w Polsce oraz tych, którzy są zainteresowani zorganizowaniem łączności w pasmach amatorskiej służby radiokomunikacyjnej z astronautą przebywającym w czasie połączenia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Organizatorami konferencji są Polski Związek Krótkofalowców, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły “ZAP – Edukacja”, Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW, Grupa ARISS w Polsce przy wsparciu organizacyjnym m. in. ARISS i ARISS Europa oraz Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ariss.pzk.org.pl.

Comments are closed.