SpaceTweetUp w Warszawie: Podsumowanie

0

W zeszły weekend w Warszawie odbył się SpaceTweetUp. Była to luźna konferencja dla młodych pasjonatów astronautyki.

SpaceTweetUp odbył się 5-6 kwietnia na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. TweetUpy nazywane są antykonferencjami ze względu na ich popularnonaukowy charakter oraz duży udział komentarzy przekazywanych w mediach społecznościowych. Uczestnicy aktywnie komentowali prelekcje na Facebooku oraz na Twitterze przy pomocy hashtagu #spacetweetuppl. Łącznie na konferencji było około 50 osób, w tym również czwórka przedstawicieli Kosmonauty.net

Przez dwa dni publiczność mogła wysłuchać prelekcji na najróżniejsze tematy dotyczące różnych zagadnień astronautycznych. Omawiane były m.in. studenckie zmagania z łazikami marsjańskimi, misje balonowe, czy udział w projektach edukacyjnych Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pojawiły się także prezentacje ze środowisk profesjonalnych, m.in. z Centrum Badań Kosmicznych na temat teledetekcji. Wystąpienia miały luźną formułę i miały przede wszystkim zachęcić młodych ludzi do pracy w branży kosmicznej.

Przedstawiciele Kosmonauta.net przedstawili następujące prezentacje:

  • Rozwój sektora kosmicznego w Afryce (głównie Nigeria)
  • Misje załogowe
  • Konkurs Galileo Masters 2014 edycja polska
  • Kosmonauta.net – od fascynacji do firmy
  • Czym jest “New Space”?

Przygotowaliśmy także prezentację o egzoplanetach, ale niestety nie udało się jej przedstawić przed zakończeniem “anty-konferencji”

SpaceTweetUp został zorganizowany organizatorów poprzedniej „antykonferencji” kosmicznej, Space Up Poland, która pod koniec 2012 roku odbyła się w Warszawie.

Wszystkie wystąpienia były transmitowane w sieci. Zachęcamy do obejrzenia poniższych nagrań.

Sobota, 5 kwietnia

Niedziela, 6 kwietnia

Więcej szczegółów można przeczytać na stronie internetowej: http://spacetweetup.pl/

Serdecznie dziękujemy organizatorom za tę “anty-konferencję”. Warto, aby takie wydarzenia cyklicznie się odbywały w Polsce, w różnych miastach i przyciągały krajowe środowiska “kosmiczne”.

Comments are closed.