Race To Mars – stan na listopad 2013

0

Od kilku miesięcy trwają prace nad grą Race To Mars. Jaki jest aktualny stan rozwoju tej gry?

Od początku sierpnia trwają prace nad grą Race To Mars w trybie „Alpha Funding”. W tym trybie gracze mogą zakupić wstępne wersje rozwojowe tego programu, dzięki czemu developerzy otrzymują fundusze na dalsze prace.

Czas na aktualne informacje na temat tej turowej strategii ekonomicznej. Ostatnie tygodnie prac nad Race To Mars to okres dopracowywania koncepcji badań i rozwoju oraz ich implementacji w grze. To bardzo czasochłonny i trudny moment, kiedy twórcy muszą odpowiednio doprecyzować najważniejsze cechy rozgrywki. Oprócz tego, prace trwają również nad wizualnymi elementami gry – do graficznego interfejsu (GUI) dodawane są nowe rzeczy (m.in. pasek misji na dole ekranu) oraz trwają prace nad konceptami budynków.

Nie to jest jednak najważniejsze. Otóż po wielu miesiącach starań i ponad 14.000 głosów graczy, że chcieliby w przyszłości zakupić Race To Mars, firma Valve przyjęła do swojego sklepu tę produkcję. Steam, bo tak on się nazywa, to największy światowy sklep dystrybuujący wydania cyfrowe gier, a w ostatnich dniach liczba klientów używających go przekroczyła 65 milionów osób na całym świecie. To olbrzymia szansa, bo w dzisiejszych czasach twórcy gier określają, że ich zyski w 80% pochodzą właśnie z tego serwisu. Jak zapowiadają twórcy, dotychczasowi fani produkcji, którzy już ją zakupili, otrzymają kody do Steama, a sama gra trafi tam prawdopodobnie w styczniu, w ramach programu Wczesny Dostęp. Zmieni to też dotychczasową politykę nowych aktualizacji gry.

W listopadzie jak i w grudniu możemy spodziewać się po jednym nowym buildzie, bo twórcy skupić się chcą na dodawaniu większej ilości funkcjonalności i przygotowaniu do startu na Steamie.

Race To Mars to turowa gra strategiczno-ekonomiczna, w której wcielamy się we właściciela nowo stworzonej firmy z branży kosmicznej. Celem ostatecznym ma być podbój Czerwonej Planety, a osiągnąć to będziemy musieli przez ciągły rozwój technologii i firmy.

Grę Race To Mars tworzy opolska firma INTERMARUM. Przedstawiciele Kosmonauta.net uczestniczą przy projektowaniu tej gry jako doradcy naukowo-techniczni. Wspólnie zamierzamy zbudować grę, która przedstawia obraz współczesnego sektora kosmicznego oraz kierunku, w którym ta gałąź przemysłu może się rozwinąć.

Zobacz też:

Grafika w galerii tego artykułu prezentuje aktualny wygląd dużej montażowni rakiet w grze Race To Mars.

(INTERMARUM)

{module [346]}

Comments are closed.