Dofinansowanie Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych

0

Tworzone przez Instytut Lotnictwa Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych zostanie dofinansowane kwotą 32,2 mln złotych.

Inwestycja Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych (CITLiK) w Warszawie to budynek, który będzie pełnić m.in. funkcje biurowe, naukowe (np. biura projektowe), wykładowe i konferencyjne.  CITLiK ma mieć 18 metrów wysokości, około 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i być kształtu litery H. Obiekt powstanie w warszawskiej dzielnicy o nazwie Włochy. Z dostępnych informacji wynika, że budynek wykona firma Skanska SA i zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2014 roku. Budowa jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Do przetargu na budowę tego budynku stanęło łącznie pięć firm. Ogłoszenie o wyniku postępowania przetargowego zostało wydane 13 grudnia 2012 roku. Natomiast 19 marca doszło do podpisania pre-umowy na budowę tego budynku.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 38 milionów złotych, z czego 32,2 milionów złotych stanowić będzie dofinansowanie w ramach wspomnianego RPO. Ten projekt będzie realizowany w ramach  Działania 1.1 – „Wzmocnienie sektora badawczo-rozwojowego dotyczy projektów realizowanych przez jednostki naukowe i szkoły wyższe”.

Z dostępnych informacji wynika, że w CITLiK docelowo ma pracować ponad 700 pracowników naukowych.

(ILOT)

{module [346]}

Comments are closed.