Dzień Teledetekcji na Politechnice Warszawskiej

0

Rok 2012 jest szczególnym dla teledetekcji i badań kosmicznych. W tym roku przypada 40. rocznica ostatniego kroku człowieka na Księżycu, swoje 40-lecie obchodzi program Landsat, mija 55 lat od nadania pierwszych sygnałów radiowych przez Sputnika-1, a na Wydziale Geodezji i Kartografii PW odbędzie się X edycja teledetekcyjnego święta.

Organizatorem wydarzenia jest prężnie działające Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „Geoida” wraz z Zakładem Fotogrametrii, Teledetekcji i SIP WGiK PW. Patronatu honorowego udzieliła Dziekan Wydziału GiK, Pani prof. dr hab. Alina Maciejewska.

Obchody Dnia Teledetekcji odbędą się 17 grudnia 2012 r. w sali 134 Gmachu Głównego PW. Inauguracyjny wykład, zatytułowany „Polski wkład w rozwój technologii kosmicznych”, rozpocznie się o godz. 13:15. Zaraz po nim, zapraszamy na panel dyskusyjny pt. „Kosmos w zasięgu ręki”, w którym udział wezmą znakomici specjaliści w tej dziedzinie. Swój udział zapowiedzieli już:

• prof. dr hab. inż. Piotr Wojciech Wolański (KBKiS PAN),
• dr hab. inż. Stanisław Lewiński (CBK PAN),
• dr inż. Piotr Orleański (CBK PAN),
• dr Witold Fedorowicz-Jackowski (GEOSYSTEMS Polska),
• mgr inż. Piotr Koza (Astri Polska),
• inż. Maciej Urbanowicz (PW-Sat).

Jednocześnie, na Krużgankach I piętra Dużej Auli Gmachu Głównego, będzie miała miejsce wystawa „Zmienne oblicza Ziemi, czyli 40 lat programu Landsat”. Wystawę będzie można oglądać w dniach 17-20 grudnia 2012 r. Organizatorzy sderdecznie zapraszają!

Za przesłany tekst serdecznie dziękujemy pani Emilii Fryszkowskiej ze Stowarzyszenia „Geoida”.

Comments are closed.