Opóźnienie misji Dragon C2+ do maja

0

Kilka godzin temu zadecydowano o opóźnieniu startu misji Dragon C2+ o przynajmniej tydzień. Opóźnienie jest spowodowanie koniecznością dokonania dodatkowych testów kodu odpowiedzialnego za procedury przyłączania do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Kilka godzin temu informowaliśmy o postępach prac do startu misji Dragon C2+. Wówczas wydawało się, że start odbędzie się jeszcze 30 kwietnia. Niestety, w międzyczasie zadecydowano o opóźnieniu startu tej wyprawy o przynajmniej tydzień. Opóźnienie jest spowodowanie koniecznością dokonania dodatkowych testów kodu odpowiedzialnego za procedury przyłączania do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Taką informację podał Elon Musk – dyrektor firmy SpaceX.

Dokładna data startu nie została podana. W tej chwili wydaje się, że start misji Dragon C2+ może nastąpić około 7-10 maja albo po 19 maja. Pomiędzy tymi datami, 15 maja, ma nastąpić start rosyjskiej kapsuły Sojuz TMA-04M z trzema kosmonautami na pokładzie. Cumowanie Sojuza TMA-04M do ISS planowane jest na 17 maja.

(PFA)

Comments are closed.