SpaceX – trwa produkcja kilku kapsuł Dragon

0

Niedawno opublikowano zdjęcia z zakładu firmy SpaceX. W hali montażowej trwa budowa kapsuł Dragon – łącznie z tymi, które mają już wykonać komercyjne loty dostawcze do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Firma SpaceX ma zamiar już w przyszłym roku rozpocząć dostarczanie ładunku na i z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w ramach programu COTS. Wcześniej – prawdopodobnie 30 listopada 2011 roku – dojdzie do startu misji demonstracyjnej C2/C3 pojazdu Dragon, w trakcie której kapsuła zostanie przyłączona do ISS. Trwa już produkcja wymaganego sprzętu do tych wypraw.

Niedawno opublikowano zdjęcia z zakładu firmy SpaceX, gdzie trwa produkcja kapsuł Dragon. Zakład znajduje się w mieście Hawthorne w Kalifornii. Na zdjęciach można zobaczyć praktycznie gotową kapsułę do misji C2/C3, zaawansowaną budowę kapsuły do pierwszej i drugiej misji programu COTS. Oprócz tego w zakładzie firmy SpaceX znajdują się komponenty, które posłużą do budowy kolejnych kapsuł.

Pojawiła się także wstępna data startu pierwszej misji komercyjnej – 12 kwietnia 2012 roku, w 51. rocznicę lotu Jurija Gagarina oraz 31. rocznicę misji STS-1.

(SpaceX)

Zaawansowany etap budowy kapsuły Dragon do pierwszej komercyjnej misji zaopatrzeniowej / Credits - SpaceX Kapsuła Dragon do drugiej misji zaopatrzeniowej / Credits - SpaceX Początkowe etapy produkcji kapsuły Dragon do trzeciej misji zaopatrzeniowej na ISS / Credits - SpaceX

Comments are closed.