OZMA 2011: 4-7 sierpnia 2011

0

Zbliża się 15-ta edycja Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Astronomii OZMA 2011. Aby uczcić jubileusz, zlot odbędzie się w Niedźwiadach, miejscu gdzie narodziła się idea OZMA. Termin zlotu: 4-7 sierpnia 2011  (czwartek-niedziela).

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Lokalizacja: Amatorskie Obserwatorium Astronomiczne w Niedźwiadach k. Szubina, woj. kujawsko-pomorskie
Zakwaterowanie: noclegi – tylko własne namioty lub przyczepy kampingowe, kwatery prywatne lub hotele  we własnym zakresie.
Wpisowe: 100 zł; dzieci do lat 12 – 50 zł płatne w dniu zlotu !

Zgłoszenia (lub pytania dotyczące zlotu) proszę kierować na adres poczty elektronicznej:
Roman Kral, e-mail: rkral@poczta.onet.pl,  tel. kom. 691 468 800

W zgłoszeniu prosimy podać:
Imię i nazwisko, adres, e-mail, telefon kontaktowy, wiek, (jeżeli osoba jest niepełnoletnia) rozmiar koszulki (S, M , L, XL, XXL, inny-dzieci). Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 lipca. Dla osób, które przyjadą  na zlot bez rezerwacji, organizatorzy nie gwarantują wyżywienia, koszulek i miejsca pod namiot. Udział osób poniżej 15 roku życia – tylko z opiekunem, osoby w wieku 15-18 lat z pisemną zgodą prawnego opiekuna.

ORGANIZATORZY
* Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne “Grupa Lokalna”, NIEDŹWIADY
* Urząd Gminy i Miasta Szubin

Organizatorzy gwarantują: miejsce pod namiot na terenie obserwatorium, dwa obiady (piątek oraz sobota), kiełbaski na ognisko, okolicznościową koszulkę,  udział w prelekcjach, wykładach, konkursach oraz wszystkich imprezach organizowanych w ramach OZMA XV. Niewątpliwą atrakcją będzie dostęp do znajdujących się na terenie obserwatorium teleskopów m in. Newton 400/2000 !!! oraz teleskop słoneczny z filtrem H-alfa LUNT LS60Tha/B600. Nie gwarantujemy pogody, ale ciemne niebo i miłą atmosferę TAK ! Przez cały czas zlotu nigdy nie gasnące ognisko.

Zachęcamy do przywiezienia swojego sprzętu obserwacyjnego (bardzo ciemne niebo), zdjęć, filmów oraz pochwalenia się swoimi dokonaniami z zakresu astronomii. Każdy uczestnik otrzyma możliwość prezentacji swoich osiągnięć. Dla najlepszych – nagrody i wyróżnienia. W tradycyjnym konkursie wiedzy astronomicznej jak zawsze cenne nagrody! Tradycyjnie przyznane zostaną główne nagrody GRAND OZ. W kategorii “astrofotografia” za najlepsze zdjęcia o tematyce astronomicznej, oraz w kategorii sprzętowej za wykonanie lub modernizację instrumentu obserwacyjnego.

Teren zlotu położony jest wśród czystych lasów, z dala od miejskich świateł i miejskiego zgiełku. Miasteczko namiotowe znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pola obserwacyjnego i pawilonów z teleskopami. Na miejscu również sanitariaty, świetlica w której będą odbywały się wykłady oraz dwie duże wiaty. Wszystko w jednym miejscu. 3 dni wypoczynku pod gwiazdami, pośród natury i miłośników astronomii.

OZMA nie jest typowym zlotem astronomicznym. Ma raczej charakter “star party”. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników, jak i też zupełnie początkujących adeptów astronomii. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane są całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia.

W czasie zlotu czynne będzie tradycyjnie stoisko z literaturą naukową oraz gadżetami. Szczegółowy program zlotu wkrótce.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń !

Więcej informacji: www.ozma.astronomia.pl

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Markowi Nikodemowi za przesłany tekst.

Comments are closed.