Kosmonauta.net na wrocławskim konwencie Inne Sfery

0

Czytelników portalu z Wrocławia i okolic zapraszamy na panel astronautyczny na konwencie fantastyki Inne Sfery. Konwent odbędzie się 24-26 września na terenie Ośrodka Działań Twórczych Światowid we wrocławskim Biskupinie. Głównym organizatorem jest stowarzyszenie fanów fantastyki Wielosfer.

Punkty panelu przedstawiają się następująco:

Wystawa zdjęć astronautów

W latach 2002-2006 Michał Moroz uzbierał ponad 80 autografów aktywnych i byłych uczestników lotów kosmicznych. Autografy są zebrane na oficjalnych portretach oraz zdjęciach z misji uczestników, często zawierają osobistą dedykację. W skład kolekcji wschodzą zarówno osoby ze złotej dekady astronautyki: J. Glenn, A. Nikołajew, E. Mitchell, B. Wołynow, A. Jelisiejew oraz początków lotów wahadłowców: R. Crippen, R. Truly, G. Fullerton jak i współcześni weterani długich ekspedycji na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zapraszamy do oglądania wystawy.

Prelekcja – Odyseja Kosmiczna 2010


Prelekcja nie będzie opowiadać o locie radziecko-amerykańskiej załogi na pokładzie statku „Leonow”, nie będzie w niej też monolitów, nie będzie też zakazu wstępu na Europę. Tematem za to będą: tegoroczne wydarzenia ze świata podboju kosmosu, perspektyw rozwoju turystyki kosmicznej, miliarderzy z własnymi programami kosmicznymi, zmiany w programie powrotu na Księżyc, koniec epoki wahadłowców, żagle słoneczne oraz sensacje ze świata badań egzoplanet.

Oczywiście blok astronautyczny to tylko mała część konwentu.  Potwierdzeni goście festiwalu to: Jakub Ćwiek, Szymon Kałmuczak, Paweł Kuźmicki, Diana Lapin, Rafał W.Orkan, Katarzyna Woźniak. Na miejscu coś dla siebie znajdzie każdy miłośnik fantastyki,  gier planszowych, LARPów oraz RPG. Wszakże wszyscy zaczynaliśmy od marzeń, zaś część redaktorów kosmonauty poznała się właśnie w środowisku fandomowym.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu: http://is.wielosfer.pl

Comments are closed.