Polskie Towarzystwo Rakietowe zaprasza do współpracy

0

Z nieskrywaną radością oznajmiamy, że 18 maja 2010 roku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego w Białymstoku pod numerem KRS-0000355014 zarejestrował Polskie Towarzystwo Rakietowe.

Przygotowania do zawiązania stowarzyszenia trwały od listopada 2009 roku. Zaangażowanych w pracach było wiele osób z różnych środowisk funkcjonujących na rzecz modelarstwa rakietowego oraz promocji astronautyki w Polsce.

20 lutego 2010 w Instytucie Lotnictwa w Warszawie spotkała się grupa inicjatywna na Zjeździe Założycielskim, na którym to powołano Zarząd odpowiednie Komisje, oraz przyjęto Statut którego tekst dostępny jest tutaj.

Polskie Towarzystwo Rakietowe (PTR) jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą pasjonatów modelarstwa rakietowego, miłośników rakiet eksperymentalnych oraz ludzi działających na rzecz promocji techniki rakietowej i astronautyki. W naszym kraju funkcjonują już organizacje o zbliżonym charakterze, jednak PTR ma ambicję stworzyć konkretny kosmiczny hardware – rodzinę rakiet sondujących, mogących w niedalekiej przyszłości umożliwić rutynowy dostęp  do wyższych warstw atmosfery a także do przestrzeni kosmicznej. Nasze działania mają na celu stworzenie podwalin pod przyszły polski program rakietowy oraz zaplecza intelektualnego dla polskiego przemysłu kosmicznego.

Chcemy pokazać, że jest możliwość, aby Polska ponownie zaczęła liczyć się na arenie międzynarodowej w dziedzinie rakiet sondujących i technologii kosmicznych. Widzimy również potrzebę propagowania tematyki związanej z techniką rakietową w formie modelarstwa i mamy nadzieję udowodnić, iż rakiety będą kojarzyć się z nauką i bezpieczeństwem.

Parafrazując słowa prezydenta John F. Kennedy’ego z 1962: “Zdecydowaliśmy się w ciągu nadchodzących latach wskrzesić polską technikę rakietową i dokonać innych rzeczy nie dlatego, że są łatwe, ale właśnie dlatego, że są trudne, a przez to zmusza nas do lepszej organizacji i wykorzystania wszystkich naszych umiejętności. Jesteśmy gotowi sprostać temu wyzwaniu, nie chcemy odkładać tego na później i zamierzamy odnieść zwycięstwo. “

{youtube}dRNofPbEW_8{/youtube}
Zapis przedstawiający fragment zebrania założycielskiego PTR
(PTR)

Oczekujemy przychylnego przyjęcia, dobrej współpracy oraz wsparcia ze strony środowisk rządowych i naukowych. Zapraszamy wszystkich którym na sercu leży rozwój polskiej techniki rakietowej, oraz astronautyki do współpracy z naszym stowarzyszeniem.

Więcej informacji oraz zdjęć na www.rakiety.org.pl

Źródło: PTR

Założyciele PTR / Credits - PTR

Comments are closed.