Apollo 11: 40 rocznica – specjalna audycja

0

20 lipca mija 40 lat od lądowania pierwszej załogowej wyprawy na Księżyc. Portale astrovision.pl oraz kosmonauta.net postanowiły wspólnie zorganizować audycję opisującą to historyczne wydarzenie. Jutro, czyli 20 lipca 2009 roku, o godzinie 20:00 CEST przeprowadzona zostanie specjalna audycja, w trakcie której omówiona zostanie ta wyjątkowa misja. Aby zobaczyć zapowiedź kliknij tutaj. Serdecznie zapraszamy!

16 lipca 2009 roku mija 40 lat od startu jednego z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości. Tego dnia po raz pierwszy człowiek wyruszył w kierunku innego ciała niebieskiego z zamiarem wylądowania na nim, a nie tylko zbliżenia się. Tym celem oczywiście był Księżyc. Nazwa tej misji to Apollo 11.

Cztery dni później, 20 lipca 2009 roku lądownik LM misji Apollo zszedł z orbity księżycowej, a następnie wylądował na Srebrnym Globie. Zaczął się nowy rozdział w historii ludzkości.

O tej wyjątkowej misji, w trakcie której człowiek po raz pierwszy sięgnął gwiazd, będzie mowa w jutrzejszej audycji. Zapraszamy!

Comments are closed.