II Konferencja Astronautyczna w Gdyni

0

Portal Kosmonauta.net serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Konferencji Astronautycznej, która tym razem nosi tytuł “Człowiek w Kosmosie – Astronautyka i Badania Przestrzeni Kosmicznej” i odbędzie się w sobotę, 28 marca bieżącego roku. Celem wykładów będzie przybliżenie tematyki astronautycznej dla młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej.

Również i w tym przypadku przy organizacji serii wykładów udział weźmie Fundacja Magis. Poruszane tematy będą dotyczyć między innymi ostatniego odkrycia sondy Phoenix na Marsie, historii eksploracji Czerwonej Planety, ale również spraw związanych z eksploracją załogową – zbliżającego się pierwszego startu rakiety Ares-I-X. Prelegentami są osoby będące członkami Polskiego Towarzystwa Astronautycznego, Studenckiego Koła Astronautycznego oraz Pracowni Komet i Meteorów.

Konferencja odbędzie się w Gimnazjum i Liceum Jezuitów w Gdyni, położonych w centrum miasta, w bliskiej odległości od dworca głównego. Osoby zainteresowane wzięciem udziału jako prelegenci proszeni są o kontakt na adres: maquis.drake@gmail.com w celu uzyskania dalszych informacji.

Informacje związane z konferencją będą udostępnione na stronie Fundacji Magis, forach internetowych Astronomia Amatorska oraz Astro-Forum. Szczegółowy plan zostanie również opublikowany na portalu Kosmonauta.net, kiedy tylko lista prelegentów zostanie zamknięta.

Tomasz Kuciński opisuje budowę Słońca podczas I Konferencji Astronautycznej w Gdynii Credits: Adam Piech//kosmonauta.net

Comments are closed.