Włosko-polskie forum branży kosmicznej i lotniczej

7

Czwartego grudnia w Warszawie odbyło się włosko-polskie forum branży lotniczej i kosmicznej.

Włochy to jeden z najważniejszych partnerów Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Oprócz branży kosmicznej, Włochy są także aktywne w sektorze lotniczym. Związki Włoch z Polską w obu branżach są widoczne – nie tylko w aspekcie cywilnym, ale także wojskowym.

Czwartego grudnia 2019 w Warszawie odbyło się włosko-polskie forum branży lotniczej i kosmicznej. To wydarzenie, zorganizowane przez Włoską Agencję Handlową, Ambasadę Włoch w Polsce oraz Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce zgromadziło przedstawicieli nauki i przemysłu z obu państw. Oprócz małych podmiotów na tym forum pojawili się także przedstawiciele największych firm włoskich związanych z branżami lotniczymi i kosmicznymi. Ponadto, po stronie polskiej pojawili się także przedstawiciele klastrów technologicznych oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK).

W trakcie spotkania odbyły się dwa panele: jeden dotyczący współpracy przemysłowej pomiędzy Polską a Włochami, zaś drugi dotyczył sektora kosmicznego. W trakcie tego drugiego panelu dyskusja skupiała się przede wszystkim na aktualnym potencjale rozwojowym Polski w tej branży, a także już dotychczas realizowanej współpracy pomiędzy Włochami a Polską. Część komentarzy na tym panelu dotyczyła także aktualnej kondycji polskiego sektora kosmicznego oraz możliwości dalszego rozwoju.

W drugiej części tego forum nastąpiły spotkania pomiędzy polskimi a włoskimi podmiotami z branż kosmicznej i lotniczej. Na wydarzeniu pojawiło się sporo podmiotów, które zazwyczaj się nie spotykają z racji aktywności w innych niszach rynkowych, stąd spotkania spotkały się z dużym zainteresowaniem.

(BDS)

7 komentarzy

  1. To ile tym “gadaniem” rakiet wystrzelono w kosmos? Chyba, że…. chodzi o balon – ten jest dmuchany na pewno.

    • Po złej stronie on

      Ciekawe ilu działaczy Polskiego Sektora Komicznego przypada na jeden dekagram polskiego sprzętu w kosmosie. I co szybciej przybiera na masie 😀

  2. Nastąpiły spotkania… zazwyczaj się nie spotykają, stąd spotkania spotkały się z zainteresowaniem… Ratunku! Rozumiem że to ma być portal branżowy, ale matura z języka polskiego jest chyba obowiązkowa?