Astronomia Bez Tajemnic – Poradnik

0

Na rynku ukazał się poradnik pod tytułem “Astronomia Bez Tajemnic” autorstwa Przemysława Rudzia.

Poznaj fascynujący świat planet oraz gwiazd i zacznij swoją astronomiczną przygodę! Z poradnika dowiesz się, jak zbudować pierwsze własne obserwatorium astronomiczne i rozpocząć obserwację Księżyca, Słońca, planet oraz gwiazd w poszczególnych porach roku. Dowiesz się, czym charakteryzują się komety i meteory, co to jest siódmy kontynent Ziemi i jakie są typy mgławic.

Specjalnie opracowany rozdział zawiera najpopularniejsze pytania wraz z odpowiedziami eksperta. Dzięki temu odkryjesz, jak ewoluował wszechświat, co to jest czarna dziura, jakie są aktualne i przyszłe zadania sond kosmicznych. Dołącz do grona aktywnych obserwatorów nieba.

Dlaczego poradnik trafia w samo sedno?

– podpowiada, jak dobrać odpowiedni sprzęt, by zacząć przygodę z astronomią
– uczy, jak krok po kroku obserwować najciekawsze zjawiska na niebie
– prezentuje praktyczne wskazówki oraz ciekawostki, które zainteresują każdego zapalonego obserwatora (np. Jak powstał księżyc? Kiedy i jak zgaśnie Słońce? Jaki będzie kres naszej planety? Jaką przyszłość mają farmy teleskopów? Dlaczego widać stale tę samą stronę księżyca? Jakie odkrycie A. Wolszczana zostało zaliczone do 16 najważniejszych odkryć w dziedzinach fizyki i astronomii?)
– zawiera szczegółowe tabele porządkujące np. dane o planetach Układu Słonecznego czy najbliższych zaćmieniach Księżyca
– jest wzbogacony o wartościowe dodatki, takie jak słowniczek najważniejszych pojęć, mapy z zaznaczonymi obiektami nieba, rysunki wyjaśniające działanie urządzeń, kolorowe zdjęcia

Skorzystaj z rad doświadczonego obserwatora nieba – odkryj tajemnice kosmosu!

O autorze:
Przemysław Rudź – członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, zapalony obserwator nieba, pasjonat z wieloletnim doświadczeniem, popularyzator wiedzy o astronomii. Autor kilku książek z tej dziedziny.

ISBN: 978-83-62482-95-5
ilość stron: 240
Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Justynie Wankiewicz za przesłany tekst.

Comments are closed.