Na żywo: transmisja online konferencji “Wielki jubileusz wielkiego lotu”

0

Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza na Konferencję naukową  „Wielki jubileusz wielkiego lotu”, poświęconą 50 rocznicy lotu pierwszego człowieka – Jurija Gagarina – w kosmos. Konferencja odbędzie się w środę 06 kwietnia w auli im. prof. W. Danka, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, mieszczącego się przy ul. Podchorążych 2.

Impreza organizowana jest w ramach międzynarodowej akcji „Pierwszy w kosmosie” ogłoszonej przez Fundację „Russkij Mir” . Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo w Internecie dzięki transmisji na stronie kosmicznapolska.pl, oraz stronie Polskiego Towarzystwa Rakietowego

Początek transmisji o godzinie 10:00.

W programie konferencji przewiduje się m.in.:

•  wystąpienie gen. Mirosława Hermaszewskiego – pierwszego,  jedynego polskiego kosmonauty
•  wystąpienie rosyjskiego kosmonauty, Musy Maranowa – z wynikiem 541 dni, jest jednym z rekordzistów, jeśli chodzi o łączny czas pobytu w kosmosie.
•  wykłady prof. dr hab. Jerzego Kreinera, mgr Jacka Kruka i Waldemara Zwierzchlejskiego, korespondenta ds. astronautyki miesięcznika „Lotnictwo”, 
•  pokaz filmów o Gagarinie przekazanych przez fundację „Russkij Mir” oraz polskiego filmu dokumentalnego o radzieckiej kosmonautyce.

Gośćmi honorowymi konferencji będą przedstawiciele władz miasta Krakowa, Konsulatu Federacji Rosyjskiej w Krakowie oraz fundacji „Russkij Mir”.
W holu pomiędzy Aulą i Audytorium im. prof. W. Danka zostanie otwarta wystawa książek i czasopism poświęconych kosmonautyce (udostępnionych przez uczelnianą Bibliotekę Główną i prywatnych kolekcjonerów) oraz pamiątek z lotu Mirosława Hermaszewskiego i innych eksponatów muzealnych (wypożyczonych z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie). Prezentowane będą fotografie związane z rosyjską kosmonautyką oraz prace dziecięce nadesłane na konkurs „Wszechświat piękny jak malowanie”.

Internetowa transmisja na żywo, start: 10:00

Serdecznie zapraszamy

źródło: kosmicznapolska.pl

Comments are closed.