Nowy wygląd kosmonauty

0

Po blisko półtora roku przyszedł czas na zmianę wyglądu serwisu Kosmonauta.net. Mamy nadzieję, że nowy wygląd Kosmonauty przypadnie Wam do gustu.

Wygląd poprzedniej wersji Kosmonauty powstał dosłownie w kilkanaście godzin. Wtedy, na początku 2009 roku bardziej skoncentrowani byliśmy na jak najszybszym starcie oraz zapewnieniu ciągłości pracy i odpowiednio wysokiej jakości przekazywanych informacji.

Z czasem jednak okazało się, że wiele z naszych rozwiązań nie jest do końca “user-friendly”, przez co wielu odwiedzających nasz serwis nie było w stanie dotrzeć do interesującej informacji. Sytuację dodatkowo komplikowały komponenty z różnych źródeł, które nie zawsze współpracowały ze sobą. W takim stanie dotrwaliśmy do początku 2010 roku. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że poprzednia wersja strony była już nieco przestarzała oraz nie pozwalała na rozwój.

W kwietniu 2010 roku redaktorzy i autorzy Kosmonauty postanowili zmienić tę postać rzeczy. Nadszedł czas na odświeżenie wyglądu, wprowadzenie nowych rozwiązań oraz przygotowanie strony do potencjalnego dalszego rozwoju*. Efekt tych prac poznaliście 29 maja – kiedy nowa wersja Kosmonauty została wgrana na nasz serwer.

Przed nami jeszcze sporo pracy. Mamy zamiar stopniowo dodawać nowe, bardziej zaawansowane komponenty dzięki którym znacznie łatwiej będzie dotrzeć do informacji. Ponadto, strona będzie mniej “statyczna”. To wszystko wydarzy się w ciągu najbliższych tygodni. W międzyczasie możliwe są pewne drobne problemy techniczne – prosimy Was o cierpliwość.

* Redaktorzy i autorzy Kosmonauty to optymiści (oczywiście twardo stąpający po powierzchni planety Ziemia) i mają nadzieję, że serwis będzie się dalej rozwijać i zwiększać swój zasięg. Jak na razie idzie nam całkiem nieźle (głównie za sprawą wszystkich czytelników – za co serdecznie dziękujemy!).

Comments are closed.