Roskosmos tworzy departament astrologii

0

Znaczne poszerzenie działalności rosyjskiej agencji kosmicznej.

Agencja kosmiczna Roskosmos poinformowała o utworzeniu departamentu astrologii. Pierwsza astrologiczna misja zostanie wykonana podczas przekształcenia kwadrantu Neptuna z Merkurym przy pełni Księżyca.

Od lutego 2022 roku Roskosmos jest w coraz trudniejszej sytuacji. Coraz mniej partnerów zagranicznych jest skłonnych do jakichkolwiek rozmów z Roskosmosem. Brak także “turystów kosmicznych”, chętnych do lotu Sojuzami. Sytuację także utrudnia fakt budowy i wysyłania na orbitę statków kosmicznych, w których system chłodzenia jest nieszczelny.

Wieczorem 31 marca pojawiła się informacja, że Roskosmos sięgnie po astrologię jako formę przeciwstawienia się obecnym problemom w funkcjonowaniu. Specjalny dekret został 31 marca podpisany przez prezydenta Rosji, przy aplauzie Ministerstwa Obrony tego państwa. Były dyrektor Roskosmos – Dimitrij Rogozin – także pochwalił ten pomysł. Astrologia w Roskosmosie ma być rozwijana w nowym departamencie. Specjaliści do tego departamentu zostaną zatrudnieni na mocy nowego dekretu, uwzględniającego także możliwy pobór.

Kilka godzin później pojawiła się informacja, że Roskosmos zbuduje satelitę astrologicznego. Do budowy wykorzystane zostaną komponenty satelitów OneWeb, zatrzymanych przez Rosję w marcu 2022 oraz elementy promu Buran jak i rosyjskiego lądownika, który wcześniej miał być częścią misji ExoMars. Pierwsza astrologiczna misja zostanie wykonana podczas przekształcenia kwadrantu Neptuna z Merkurym przy pełni Księżyca.

Dlaczego Roskosmos sięga po astrologię? Potencjalnie może to mieć związek z niską jakością danych z konstelacji GLONASS, czyli rosyjskiego systemu pozycjonowania satelitarnego. Nakładka w oparciu o dane astrologiczne może pomóc w lepszym wyznaczaniu pozycji, aczkolwiek wpływ Wenus może tutaj wprowadzać duże zaburzenia, szczególnie dla odbiorników wyprodukowanych w marcu i listopadzie. Możliwe są także pewne problemy podczas pełni Księżyca, w szczególności gdy Pluton stworzy parę z Jowiszem. W tych momentach GLONASS dla bezpieczeństwa będzie prawdopodobnie wyłączany.

Jest to oczywiście nasz żart primaaprilisowy, chociaż kto wie…

(Roskosmos)

Comments are closed.