Służba Radiokomunikacyjna Amatorska – spotkanie online

0

Zapraszamy na ciekawe wydarzenie online, które odbędzie się 3 grudnia 2022 o godzinie 18:00.

W dniu 3 grudnia 2022 roku o godzinie 18:00 odbędzie się wydarzenie internetowe, którego temat brzmi: „Służba Radiokomunikacyjna Amatorska jako nowoczesne narzędzie edukacyjne oraz popularyzacji nauki, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o krótkofalarstwie, lecz nie masz kogo się zapytać”.

Grupa krótkofalowców, we współpracy z Polskim Związkiem Krótkofalowców (PZK) w ramach wolontariatu, chce podzielić się informacjami o swoim hobby, jednocześnie pokazując, że krótkofalarstwo to nie tylko łączność głosowa lub telegraficzna prowadzona często w szumach i zakłóceniach na krótkofalowych pasmach radiowych.

Jak mówi inicjator akcji dr Armand Budzianowski “Chcemy zainspirować edukatorów, że krótkofalarstwo można wykorzystać do edukacji zarówno podczas lekcji jak i zajęć pozalekcyjnych. Marzy mi się, abyśmy podczas spotkania, stworzyli atmosferę do wspólnych dyskusji i wypracowania konspektów lekcji oraz doprowadzili do kolejnej, lecz tym razem ogólnopolskiej współpracy nauczycieli i krótkofalowców.”

Organizator zauważa, że krótkofalarstwo łączy w sobie elementy fizyki, matematyki, informatyki, geografii, meteorologii, przedmiotów politechnicznych, języków obcych, a nawet plastyki, historii, wychowania fizycznego i wielu innych, w tym kierunków specjalistycznych takich jak elektronika, automatyka przemysłowa, czy robotyka a nawet mechatronika i wszechobecna dzisiaj informatyka.

„Jednak aby to dostrzec, potrzebne jest wskazanie drogi i zainspirowanie pomysłami, jak np. popularyzowanie badań i ich wyników z różnych dziedzin nauki, oraz astronautyki i astronomii poprzez szkolne łączności ARISS. Warto też mówić o łącznościach radiowych i problemach zakłóceń elektromagnetycznych, gdyż bez komunikacji bezprzewodowej cywilizacja nie byłaby tu gdzie jest. Serdecznie zapraszam Państwa oraz Państwa znajomych na spotkanie” – dodaje dr Armand Budzianowski.

Informacje i rejestracja:
https://ariss.pzk.org.pl/sympozjum2022/

(AB)

Comments are closed.