Koło naukowe SimLE organizuje wydarzenie rekrutacyjne

2

Koło naukowe SimLE organizuje wydarzenie rekrutacyjne 23 Listopada o 17:00 w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, gdzie zapraszamy osoby zainteresowane pracą nad kosmicznymi projektami (ale nie tylko!)…


SimLE Simba – konstrukcja rakiety do startów w konkursach rakietowych takich jak Spaceport America Cup czy European Rocketry Challenge. Do projektu poszukujemy osób do pomocy przy konstrukcji awioniki, silnika i korpusu rakiety, ale również organizacji zespołu i procedur startowych. Po pierwszym wystąpieniu w EuRoC 2021, zespół planuje konstrukcję ulepszonej rakiety “R6” do startu w konkursie Spaceport America Cup w Czerwcu 2022. Dla nowych adeptów planujemy przeprowadzenie warsztatów wprowadzających w postaci budowy małych rakiet na bazie naszej technologii!

SimLE Stardust – platforma badawcza do lotów stratosferycznych. Po przeprowadzeniu mikrobiologicznej misji w ramach projektu REXUS/BEXUS oraz serii własnych startów balonowych planujemy usystematyzować zdobyte doświadczenie. Poszukujemy kreatywnych osób do pomocy w konstrukcji platformy startowej, stacji naziemnej, samej gondoli balonu oraz procedur startowych i namierzania balonu po lądowaniu. Celem jest konstrukcja ulepszonej platformy która umożliwi przeprowadzanie kolejnych misji w ramach koła naukowego, z pierwszym startem już w wakacje 2022.

SimLE Silverhand – projekt protezy dłoni. Po zakończeniu pierwszej iteracji, zespół chce stworzyć protezę sterowaną przy pomocy elektromiografii powierzchniowej oraz nadać jej ergonomiczny i jak najbardziej “ludzki” kształt, pozostawiając przy tym pole do pewnej personalizacji. Poszukujemy osób zainteresowanych aspektami inżynierii biomedycznej, ale również osoby które potencjalnie chcą skorzystać z takiej technologii.

SimLE Biznes – dział nie techniczny który wspiera wszystkie techniczne aspekty działalności koła. Pozyskujemy fundusze, organizujemy wyjazdy oraz dbamy o promocję koła. Jeżeli masz doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, pisaniu wniosków czy masz pomysł na promocję naszych działań – potrzebujemy cię!

Spotkanie w GPNT jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych – od studentów, pracowników naukowych po młodych profesjonalistów którzy chcą zdobyć doświadczenie w realizacji projektów kosmicznych. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego: Rekruacja SimLE 2021/2022!


Dokładna lokalizacja oraz plan ramowy wydarzenia zostanie przesłany drogą mailową.

2 komentarze

  1. Czy Polska będzie działać w branży kosmicznej w obszarach górnictwa i rolnictwa kosmicznego? Pytam bo jako kraj mamy olbrzymie doświadczenia i to naturalna ścieżka rozwoju. W tych startujących dziedzinach moglibyśmy być prekursorami i wieść prym. Np. od kilka lat na UR prowadzone są badania nad rolą światła w uprawach hydroponicznych. W Polsce prowadzone są też badania nad nowymi typami diod, z kolei w ramach górnictwa już rozpoczęliśmy działania budując marsjańskiego kreta.

    • Nasz główny potencjał w górnictwie to KGHM i materiałoznawstwo należące do światowej czołówki.