Wirtualne Demo Day programu akceleracyjnego Space3ac

0

Zapraszamy do udziału w Demo Day programu akceleracyjnego Space3ac Scale Up II. Początek wydarzenia 27 stycznia o godzinie 10:00, relacja będzie transmitowana w internecie. Kosmonauta.net jest współorganizatorem wydarzenia, na które serdecznie zaprasza startupy, zespoły naukowe, młodych przedsiębiorców oraz entuzjastów technologii. 

W wydarzeniu weźmie udział 21 startupów, które przez 6 miesięcy rozwijały swoje innowacyjne projekty i wdrażały je do dużych przedsiębiorstw. Wśród nich znajdują się rozwiązania oparte o drony, rozszerzoną rzeczywistość, napędy satelitarne umożliwiające poruszanie się małych satelitów na orbicie okołoziemskiej, platformy grywalizacyjne, technologie materiałów kompozytowych, sensory i zapotrzebowanie higieniczne dla biznesu spowodowane kryzysem epidemiologicznym.

Link do wydarzenia, na którym transmitowane będzie Demo Day

Startupy podczas Demo Day będą miały 2 minuty na prezentację swojego projektu. Następnie zostaną ocenieni przez jury, w którym zasiądą:

  • Kamila Kalińczak – dziennikarka radiowa i telewizyjna,  
  • Krzysztof Kanawka – od lat związany z przemysłem kosmicznym, 
  • Paweł Tkaczyk – autor bestsellerowych książek,
  • Łukasz Czajkowski – Head of Growth w SoDA

Space3ac Scale Up II to program akceleracyjny, którego celem łączenie jest startupów z dużymi przedsiębiorstwami z ugruntowaną pozycją na rynku. Każda edycja akceleratora kończy się tzw. Demo Day, czyli wydarzeniem, na którym startupy prezentują rezultaty 6 miesięcy pracy z Odbiorcami Technologii (PKN Orlen S.A., Orange Polska S.A., Zarząd Morski Portu Gdańsk S.A., Olivia Business Centre Sp. z o. o, PZU Lab S.A., Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o., OT Logistics S.A., Luxon LED Sp. z o.o., Valmont Polska Sp. z o.o., Safe Co. Ltd. Sp. z o. o i Pekabex S.A.). W związku z trwającą pandemią, Demo Day odbędzie się wirtualnie, za pośrednictwem platformy Live Webinar. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Space3ac.  Rejestracja nie jest wymagana. 

Film z poprzedniego Demo Day, przerobiony w aplikacji jednego ze startupów – Comixify.ai

Agenda wydarzenia

10:00 – 10:15 – Otwarcie wydarzenia przez CEO akceleratora Wojciecha Drewczyńskiego 

10:15 – 10:35 – Wystąpienie Pawła Tkaczyka autora bestsellerowych książek i stratega marki

10:35 – 12:00 – Prezentacje startupów i oceny jury

12:00 – 12:20 – Wystąpienie Macieja Kowalskiego z Kombinatu Konopnego 

12:20 – 13:00 – Ceremonia rozdania nagród dla najlepszych startupów i zdjęcie pamiątkowe

Startupy, które zaprezentują swoje rozwiązania

Startupy space3ac podczas zajęć online z mentorami

Progresja Space – branża kosmiczna

Napędy satelitarne umożliwiające poruszanie się małych satelitów na orbicie okołoziemskiej, a także późniejszą deorbitację w celu redukcji śmieci kosmicznych, które mogą zagrażać bezpieczeństwu przyszłych misji.

Pelixar – drony

Rozwiązanie dronowe służące min. do monitoringu zanieczyszczenia lub skażenia wody w kanale portowym oraz nabrzeżu portowym, z opcją kontroli kotwicowiska portu.

Gamehill – praca projektowa w firmach

Platforma, na której pracownicy korporacji, w trakcie 6-tygodniowej grywalizacji on-line, realizują różne zadania rozwojowe z obszarów: innowacyjności i pracy projektowej.

Formly – projektowanie wnętrz

PlatformA dedykowana dla projektantów wnętrz. Posiada wiele funkcjonalności, które pozwalają na optymalizację procesu współpracy z inwestorami. 

ISS RFID  – technologie RFID

Nowatorska plomba zabezpieczająca wielokrotnego użytku ISS reSeal działająca w technologii RFID. 

3DV Risk – zarządzanie bezpieczeństwem

Portal prewencyjny, który wpływa na poziom bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach oraz podnosi świadomość powstawania zdarzeń szkodowych wśród pracowników.

Core DF – przetwarzanie danych

Startup koncentruje się na rozwoju narzędzi służących wspomaganiu przetwarzania i analizy danych w środowiskach Big Data. 

Bluemind – sensory 

Rozwiązanie oparte na inteligentnych sensorach oraz przetwarzaniu dużej ilości danych w budowie nowoczesnego modelu ubezpieczania przedsiębiorstw.

IndoorNavi – lokalizacja wewnętrzna

Usługi oparte o technologie lokalizacji osób i obiektów w czasie rzeczywistym oraz rozwój samej technologii lokalizacyjnej (RTLS  – Real Time Location System). 

Insensor Technology – sensory

System bezprzewodowych czujników, które zgodnie z głównymi filarami smart industry oraz wymaganiami ochrony przeciwpożarowej, zapewniają komunikację pomiędzy systemami a użytkownikami końcowymi.

Nightowls Software – aplikacje w przedsiębiorstwach

Aplikacja mobilna, dzięki której w przestrzeni biurowej Olivia Business Centre można dokonać zamówienia posiłku z dostępnej puli możliwości. 

Mtap Smart City – smart city

Platforma i kontrolery do zarządzania lampami ulicznymi. Rozwiązanie wyróżnia wsparcie AI, która przez inteligentne sugestie pozwala na optymalizację zużycia energii. 

Faradaynamics – nowoczesne materiały

Najbardziej zaawansowana technologia materiałów kompozytowych o właściwościach ekranujących promieniowanie elektromagnetyczne. 

Augmented Vision – rzeczywistość rozszerzona

Aplikacja, która likwiduje potrzebę papierowych instrukcji. Klient skanuje telefonem urządzenie i widzi bezpośrednio na nim krok po kroku wskazówki instalacji. Aplikacja łączy w sobie AI z rozszerzoną rzeczywistością.

cthings.co  – logistyka w firmie

Rozwiązanie do lokalizowania obiektów, towarów i maszyn w czasie rzeczywistym, dzięki któremu znacząco optymalizuje się procesy Intralogistyczne.

Connected VR – rzeczywistość rozszerzona

Aplikacja na telefon, która automatyzuje oprowadzanie turystów po atrakcjach i łączy zalety przewodników online z zaangażowaniem audiobooków i innowacyjną rozszerzoną rzeczywistością.

Saniteasy – bezpieczeństwo higieniczne

Startup technologiczny który powstał w Trójmieście w odpowiedzi na zapotrzebowanie higieniczne dla biznesu spowodowane kryzysem epidemiologicznym.

Radcode – przetwarzanie danych

Startup prowadzi działalność związaną z oprogramowaniem od budowy aplikacji po Machine Learning i Data Science.

Spatial Computation – rozszerzona rzeczywistość

Aplikacja mobilna i webowa oparta na technologii AR. Celem jest zwizualizowanie automatyzacji i autonomiczności inteligentnych systemów w jednym z największych portów w Europie

TeamBright Software – internet rzeczy

Platforma IoT umożliwia zdalny odczyt informacji diagnostycznych z opraw oświetleniowych zamontowanych w danej lokalizacji I procesowanie tych informacji zgodnie z zaimplementowanymi regułami.

Mediam Chemical – sensory i internet rzeczy

Smart Energy Controller został zaprojektowany aby dostarczać dane z urządzeń podłączonych przemysłowym protokołem RS-485/Modbus do chmury IoT.

Space3ac Scale Up II” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działania 2.5. Programy akceleracyjne

Comments are closed.