Dwunasty lot New Shepard

1

Firma Blue Origin przeprowadziła 11 grudnia dwunasty lot rakiety New Shepard. Był to prawdopodobnie jeden z ostatnich startów przed lotem z pasażerami na pokładzie.

W 2019 roku firma Blue Origin (BO) przeprowadziła trzy starty rakiety New Shepard: 23 stycznia, 2 maja oraz 11 grudnia. Wszystkie loty były bezzałogowe, z dużą ilością eksperymentów na pokładzie z całego świata. Każdy z lotów przebiegł prawidłowo.

W locie z 11 grudnia 2019 New Shepard osiągnął maksymalny pułap 104,56 km. Całkowity czas misji trwał nieco ponad 10 minut. Po wykonanej pracy doszło do prawidłowego lądowania rakiety New Shepard oraz (oddzielnie) kapsuły, w której zainstalowano eksperymenty.

Podsumowanie dwunastego lotu New Shepard / Credits – Blue Origin

Był to prawdopodobnie jeden z ostatnich bezzałogowych lotów New Shepard. W przyszłym roku prawdopodobnie rakieta New Shepard wyniesie w krótki, suborbitalny “skok” pierwszych pasażerów. Oczywiście, firma BO nie przekazuje szczegółowych planów swoich lotów, jednak dotychczas loty tej rakiety przebiegały zgodnie z założeniami, w tym i podczas bardziej ryzykownych testów.

(BO)

1 komentarz