Znamy zwycięzców Hackathonu w Hevelianum

0

5 zespołów, 3 wyzwania i ponad 30h projektowania innowacyjnych rozwiązań.

W dniach 19 i 20 października 2019 r. odbył się Hackathon w centrum Hevelianum w Gdańsku. Spośród wielu zgłoszeń do wydarzenia zakwalifikowało się 5 interdyscyplinarnych zespołów, które przez 36h rozwiązywały wyzwania rzucone przez partnerów projektu. Na zwycięzców czekały specjalne nagrody m.in. zestawy Arduino.

Foto Credits: Hevelianum

Zespoły składające się z UX-owców, programistów, grafików komputerowych i analityków danych mogły wybrać spośród trzech zadań:

➡ Jak personalizować szeroką ofertę Hevelianum z uwzględnieniem zainteresowań, wieku, upodobań klientów  i klientek, aby mieli oni poczucie, że otrzymują coś skrojonego na miarę? W jaki sposób to zaprezentować?

➡ Jak zachęcić gości Hevelianum, aby dzielili się informacjami o sobie? Jak sprawić, że dzielenie się nimi będzie formą zabawy dającą poczucie, że mają wpływ na program instytucji?

➡ W jaki sposób na podstawie danych zwizualizować planety pozasłoneczne i sprawdzić czy może istnieć na nich życie?

Przez ponad dobę zespoły tworzyły rozwiązania, które następnie poddane zostały analizie i ocenie. Wśród mentorów znaleźli się m.in Agnieszka Mróz, osobiście o projektowaniu usług oraz Adam Piech z Blue Dot Solutions. Wyłoniono zwycięskie drużyny, które będą miały szansę na dalszy rozwój swoich pomysłów.

Foto Credits: Hevelianum

Zwycięzcy Hackathonu w Hevelianum

Zespół Hoa Hoa Pai stworzył planer wycieczek po Centrum Hevelianum. Hackerspace Trójmiasto zaprojektowało interaktywne stanowisko prezentujące planety pozasłoneczne na podstawie ich parametrów. Drużyny mają szansę dalej rozwijać swoje projekty, przy wsparciu mentorów zaangażowanych w projekt.

Partnerami wydarzenia byli Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Blue Dot Solutions, Just Join IT & Just Geek IT. Sfinansowno je ze środków Miasto Gdańsk


Comments are closed.