Filmowe podsumowanie URC 2019

0

Jak wyglądały zawody URC 2019? Zapraszamy na nagranie prezentujące te zawody łazików na pustyni Utah.

University Rover Challenge (URC) to zawody łazików dla zespołów studenckich. Co roku zespoły z całego świata przyjeżdżają rywalizować do USA, na pustynię w stanie Utah. Zespoły konkurują w zadaniach takich jak zebranie próbki, symulowane wsparcie astronauty, przejazd przez trudny teren i serwisowanie sprzętu. Dokonywana jest także prezentacja łazików poszczególnych zespołów, na której przedstawia się zastosowane w ich konstrukcji rozwiązania technologiczne. Często łaziki startujące w tych zawodach nazywa się “marsjańskimi”, m.in. z uwagi na trudny teren URC oraz wsparcie Mars Society.

Do URC 2019 zakwalifikowało się łącznie 36 zespołów z 10 państw, w tym z Polski. Zawody URC 2019 były rozgrywane w dniach 30 maja – 1 czerwca. W zawodach ostatecznie wystartowały 34 zespoły.

Nad ranem 2 czerwca (czasu europejskiego) została przedstawiona ostateczna klasyfikacja URC 2019. Zawody wygrał zespół IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej. Ten zespół uzyskał 362,87 punktu.

Poniższe nagranie prezentuje podsumowanie zawodów URC 2019.

Podsumowanie URC 2019 / Credits – Protocase Inc

We wrześniu nastąpią kolejne ciekawe i ważne zawody łazików. European Rover Challenge (ERC) to jedne z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych. Z roku na rok ranga tego wydarzenia rośnie. ERC skupia wokół siebie nie tylko specjalistów z dziedziny robotyki planetarnej i konstruktorów łazików, ale także przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz sektora new-tech.

Do zawodów ERC 2019 zgłosiło się łącznie 56 zespołów z 16 państw. Zawody odbędą się w dniach 13-15 września na terenach Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

(URC, ERC)

Comments are closed.