Amatorska łączność poprzez Es’Hail 2

2

Marcin Stolarski prezentuje możliwości amatorskiej łączności przez satelitę geostacjonarnego Es’Hail 2.

Marcin Stolarski jest znany ze swojej serii nagrań “Inżynieriada”. Jego nagrania często są związane z branżą kosmiczną – w szczególności w tematyce telekomunikacji i używania danych satelitarnych.

Tym razem Marcin Stolarski prezentuje możliwość wykonania amatorskich łączności przez satelitę geostacjonarnego Es’Hail 2. Ten katarski satelita telekomunikacyjny znalazł się na orbicie 15 listopada 2018 dzięki rakiecie Falcon 9 firmy SpaceX. Nagranie prezentujemy poniżej.

Amatorska łączność przez Es’Hail 2 / Credits – Marcin Stolarski – Inzynieriada

Ważący 5300 kg satelita Es’Hail 2 został zbudowany przez japoński Mitsubishi Electric na bazie platformy DS-2000. Satelita przede wszystkim świadczy usługi telekomunikacyjne w pasmach Ku oraz Ka dla krajów Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Es’Hail 2 ma pracować przez przynajmniej 15 lat.

(MS)

2 komentarze

  1. “Ten katarski satelita telekomunikacyjny znalazł się na orbicie 15 listopada 2019 dzięki rakiecie Falcon 9 firmy SpaceX.” Hej, czy data 15.XI.2019 to nie pomyłka? Jeśli nie, to upraszam o dostęp do technologii, dzięki której możecie pisać o przyszłości w czasie przeszłym.