Marcin Stolarski prezentuje możliwości amatorskiej łączności przez satelitę geostacjonarnego Es’Hail 2.
Marcin Stolarski jest znany ze swojej serii nagrań “Inżynieriada”. Jego nagrania często są związane z branżą kosmiczną – w szczególności w tematyce telekomunikacji i używania danych satelitarnych.Tym razem Marcin Stolarski prezentuje możliwość wykonania amatorskich łączności przez satelitę geostacjonarnego Es’Hail 2. Ten katarski satelita telekomunikacyjny znalazł się na orbicie 15 listopada 2018 dzięki rakiecie Falcon 9 firmy SpaceX. Nagranie prezentujemy poniżej.
Ważący 5300 kg satelita Es’Hail 2 został zbudowany przez japoński Mitsubishi Electric na bazie platformy DS-2000. Satelita przede wszystkim świadczy usługi telekomunikacyjne w pasmach Ku oraz Ka dla krajów Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Es’Hail 2 ma pracować przez przynajmniej 15 lat.
(MS)
2 komentarze
“Ten katarski satelita telekomunikacyjny znalazł się na orbicie 15 listopada 2019 dzięki rakiecie Falcon 9 firmy SpaceX.” Hej, czy data 15.XI.2019 to nie pomyłka? Jeśli nie, to upraszam o dostęp do technologii, dzięki której możecie pisać o przyszłości w czasie przeszłym.
ups! 🙂