Demo Day akceleratora Space3ac Poland Prize

0

Dziewiątego maja w trakcie konferencji InfoShare odbyło się pierwsze “Demo Day” akceleratora Space3ac Poland Prize.

Pprogram Poland Prize Space3ac łączy młode spółki technologiczne spoza Polski (jednak z możliwym zaangażowaniem Polaków w zespole) z zapotrzebowaniem dużych firm na innowacje technologiczne w rozwiązaniach dla biznesu. Preferowane obszary technologiczne akceleratora to transport i logistyka, budownictwo i nieruchomości oraz data science. Startupy, które zostaną wybrane do akceleratora, będą miały możliwość pracy dla czołowych pomorskich firm. Organizatorzy – firma Blue Dot Solutions z Gdańska – planują w ciągu trwania całego projektu (do stycznia 2020 roku) pomóc około dwudziestu młodym spółkom, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Estonii, Hiszpanii i Ukrainy. Wsparcie, jakiego udzielą w ramach programu Poland Prize, to – oprócz zapewnienia możliwości współpracy z dużymi przedsiębiorstwami – dofinansowanie rozwoju projektu (do 200 tysięcy złotych), mentoring biznesowy i technologiczny, a także pakiet usług, których celem jest ułatwienie startupom rozpoczęcia działalności w Polsce.

Do pierwszej rundy akceleracji w ramach Space3ac Poland Prize wybrano dziesięć startupów z puli prawie 120 zgłoszeń. Akcelerację z sukcesem zakończyło dziewięć z nich i podczas konferencji infoShare 2019 te startupy zaprezentowały swoje możliwości oraz ofertę dla inwestorów. Wśród nich znalazły się startupy, które albo są związane z branżą kosmiczną (przetwarzanie danych satelitarnych) albo też wykorzystują technologie, które wcześniej zostały opracowane na potrzeby branży kosmicznej. Co ciekawe, jeden ze startupów ma swoim zespole osoby, które współpracowały w przeszłości z NASA.

Przedstawiciel jednego ze startupów wspieranych w ramach Space3ac Poland Prize / Credits - Blue Dot Solutions
Przedstawiciel jednego ze startupów wspieranych w ramach Space3ac Poland Prize / Credits – Blue Dot Solutions

Aktualnie trwa nabór do drugiej rundy akceleratora Space3ac Poland Prize. Zgłoszenia od obcokrajowców i zagranicznych podmiotów są przyjmowane do końca maja. Zaakceptowane zespoły będą wspierane od września 2019.

InfoShare 2019

Konferencja Infoshare to miejsce, gdzie biznes spotyka innowacje Po raz pierwszy konferencja InfoShare została zorganizowana w 2007 roku. Od tego czasu InfoShare urosło do największej w regionie konferencji poświęconej nowym technologiom oraz spółkom technologicznym. W tym roku ponad sześć tysięcy osób uczestniczyło w tej konferencji.

Od 2015 roku regularnie na InfoShare pojawiają się tematy branży kosmicznej i badań Wszechświata. Z roku na rok obecność firm sektora kosmicznego jest coraz większa – nie tylko na prezentacjach, ale także na stanowiskach wystawowych. W tym roku wystawili się m.in. firma CloudFerro oraz Astrography.com.

Stanowisko CloudFerro na InfoShare 2019 / Credits - kosmonauta.net
Stanowisko CloudFerro na InfoShare 2019 / Credits – kosmonauta.net

(BDS)


Comments are closed.