ARGO – udział na URC 2019

1

Drużyna ARGO z Politechniki Białostockiej będzie uczestniczyć w tegorocznych zawodach University Rover Challenge.

Podczas zawodów University Rover Challenge (URC), drużyny studenckie przedstawiają swoje unikatowe modele analogu łazika marsjańskiego. Taki łazik powinien być zdolny do przeprowadzenia zadań symulacji misji na Marsie, m.in. misji ratunkowej astronauty, awaryjnej naprawy sprzętu, pobranie oraz przeprowadzenia badań próbki marsjańskiej gleby czy autonomicznego przejścia do celu po trudnym terenie. W URC 2019 łącznie ma wystąpić 36 zespołów z całego świata, w tym osiem z Polski.

Politechnika Białostocka ma duże doświadczenie w uczestnictwie w zawodach URC. Od prawie 10 lat studenci tej uczelni konstruują łaziki – znane są m.in. projekty #NEXT i Hyperion, dzięki którym drużyny Politechniki Białostockiej uzyskały status czołowych drużyn na świecie.

ARGO Team osiągnął 2 2018 roku 2 miejsce na zawodach CIRC i 4 miejsce podczas zawodów ERC. W tym roku wraz z grupą nowych członków i ulepszonym łazikiem ARGO 2 zespół będzie uczestniczyć w zawodach URC.

URC2019 – System Acceptance Review – ARGO Team / Credits – Koło Naukowe Robotyków

Podczas ostatniego miesiąca trwają intensywne prace przygotowawcze w zespole ARGO. Pomimo nieocenionej pomocy uczelni zarówno w zapleczu technologicznym jak i merytorycznym, zespół nie zebrał jeszcze wszystkich finansów potrzebnych do wyjazdu do USA. Zespół zabezpieczył już fundusze na noclegi i transport (w tym łazika) do Stanów Zjednoczonych, jednakże brakuje środków potrzebnych na pozostałe elementy wyjazdu, takie jak diety.

Zespół ARGO zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć ich pracę. Sukces tego jest owocem ciężkiej pracy, jednak przede wszystkim jest dowodem na to, jak istotna jest współpraca i wsparcie w grupie.

Link do akcji: https://zrzutka.pl/wyjazd-druzyny-argo-na-zawody-robotow-marsjanskich-w-stanach-zjednoczonych-mg4wt6

Łazik ARGO / Credits – Koło Naukowe Robotyków

Profil zespołu ARGO na portalu Facebook.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Barbarze Kuc za przesłany materiał.

(ARGO)

Jeden komentarz