O kosmosie na InfoShare 2019

0

W dniach 8-9 maja w Gdańsku odbędzie się największa w tej części Europy konferencja nowych technologii – InfoShare. Na tegorocznej konferencji odbędzie się kilka wydarzeń związanych z branżą kosmiczną.

Infoshare 2019 to miejsce, gdzie biznes spotyka innowacje Po raz pierwszy konferencja InfoShare została zorganizowana w 2007 roku. Od tego czasu InfoShare urosło do największej w regionie konferencji poświęconej nowym technologiom oraz spółkom technologicznym. W 2019 roku przewiduje się, że ponad sześć tysięcy osób będzie uczestniczyć w konferencji InfoShare.

Od 2015 roku regularnie na InfoShare pojawiają się tematy branży kosmicznej i badań Wszechświata. W tym roku o nowych trendach w obszarze Space i zmianach, które dzieją się na naszych oczach w technologiach kosmicznych opowiedzą na Infoshare zaproszeni eksperci:

Mark McCaughrean (European Space Agency, ESA), który opowie o misjach naukowo-badawczych Europejskiej Agencji Kosmicznej, m.in. o pierwszych wynikach testów technologii wykrywania fali grawitacyjnej Gaia Milky Way i LISA Pathfinder i wysłaniu sondy BepiColombo do Merkurego, której podróż będzie trwała aż 7 lat.

Rafał Modrzewski (ICEYE),który na Inspire Stage poruszy z kolei temat efektywnego rozwoju satelitarnego. Firma, której jest współzałożycielem, opracowała innowacyjną technologię radarową dla swoich satelitów SAR o masie poniżej 100 kg. Misją ICEYE jest zapewnienie dostępu do niezawodnych, aktualizowanych co godzinę, zdjęć satelitarnych ukazujących każdy metr kwadratowy Ziemi.

Obaj eksperci wezmą udział w sesjach Q&A z udziałem publiczności. Dyskusje odbędą się na Arena Stage, a poprowadzi je dr inż. Krzysztof Kanawka, CEO Blue Dot Solutions, firmy specjalizującej się w downstreamie sektora kosmicznego.

Konferencja odbędzie się 8 i 9 maja w gdańskim Amber Expo. Szczegóły dotyczące wystąpień i pełna agenda na www.infoshare.pl.

(IS)

Comments are closed.