Blue Dot Solutions na IAC 2019

0

Na tegorocznej konferencji International Astronautical Congress zespół Blue Dot Solutions zaprezentuje dwie publikacje.

IAC czyli International Astronautical Congress to jedno z najważniejszych wydarzeń światowego sektora kosmicznego. Na zjeździe organizowanym przez Międzynarodową Federację Astronautyczną (IAF) co roku pojawia się po kilka tysięcy przedstawicieli branży zarówno związanych z przemysłem, jak i środowiskami badawczymi oraz administracyjnymi.

Co roku IAC odbywa się w innej części świata. W 2014 kongres odbywał się w Toronto, w 2015 w Jerozolimie, w 2016 w Guadalajarze a 2017 w Adelajdzie. W 2018 roku IAC odbyło się w Bremie, ważnym punkcie na mapie niemieckiego przemysłu kosmicznego.

W pięćdziesiątą rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu IAC odbędzie się w Waszyngtonie. Tegoroczna edycja tej konferencji zapowiada się na największą z dotychczasowych – przewiduje się nawet 10 tysięcy przedstawicieli branży kosmicznej z całego świata.

Zapowiedź IAC 2019 / Credits – AIAA

Na tę prestiżową konferencję pojawią się przedstawiciele Blue Dot Solutions. Jedna z naszych prezentacji będzie dotyczyć opisu rozwoju polskiego sektora komicznego w tej dekadzie, zaś druga skupi się na programach akceleracyjnych dla nowych spółek technologicznych i próbie określenia, czy takie działania przynoszą wymierne korzyści w branży kosmicznej.

(BDS)

Comments are closed.