Space3ac Poland Prize: początek akceleracji

0

Trwa kolejna runda programu Space3ac, tym razem w ramach programu Poland Prize Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Łącznie w tej rundzie uczestniczy dziesięć zagranicznych startupów.

Dziesięć startupów z Argentyny, Belgii, Czech, Niemiec, Estonii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Korei Południowej oraz Stanów Zjednoczonych bierze udział w akceleratorze Space3ac, organizowanym przez firmę Blue Dot Solutions w ramach programu Poland Prize Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.  Przedsiębiorczy goście z zagranicy osiedlili się już w Gdańsku na trzy miesiące i rozpoczęli pracę nad wdrożeniami innowacyjnych rozwiązań z zakresu data science, transportu i logistyki oraz prop-tech.

Do udziału w pierwszej rundy Poland Prize Space3ac zgłosiło się prawie 120 startupów. Grupa 10 z nich została wybrana przez organizatorów akceleratora i jego partnerów, firm: Olivia Business Centre, Pekabex, PZU Lab i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Przedstawiciele startupów założyli już spółki w Polsce i rozpoczęli pracę nad pilotażowymi wdrożeniami swoich produktów i usług. Biorą także udział w organizowanych przez O4 Coworking zajęciach z mentorami, a organizatorzy Space3ac, wsparli ich w organizacji pobytu na ten czas w Gdańsku. Młode, innowacyjne firmy otrzymają w trakcie akceleracji wsparcie finansowe w wysokości do 200 tysięcy złotych każda, a zwieńczeniem ich prac, będzie prezentacja projektów podczas gdanskiego Infoshare w maju tego roku.

Uczestnicy pierwszej rundy Poland Prize Space3ac:

andcards (Ukraina, Korea Południowa)
Firma stworzyła niezwykle łatwą w obsłudze platformę informatyczną do zarządzania przestrzeniami coworkingowymi. Narzędzie ułatwia automatyzację procedur – od członkostwa, płatności, rezerwacji pokoju, aż po marketing.

Cognitive Big Data Systems (USA)
Jest firmą tworzącą rozwiązania z zakresu bezpieczeństwem i nadzoru. Wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) w analizie obrazu do dostarczania analiz w czasie rzeczywistym. Specjalizuje się w budowaniu rozwiązań dla branży security, nadzoru, mobilności i nieruchomości.

Darwin (Niemcy)
Firma zaprzęga technologie sztucznej inteligencji, aby wspierać rozwój rynku startupów. Ich platforma zapewnia przepływ informacji o transakcjach inwestycyjnych, wspiera procesy tak zwanego due dilligence, umożliwia ocenę dopasowania produktu do rynku, zapewnia wsparcie poinwestycyjne i pomaga w pozyskiwaniu funduszy na dalszy rozwój.

Geckomatics (Belgia)
Wykorzystuje sztuczną inteligencję do mapowania mobilnego, dostarczając wysokiej jakości informacje i dane przestrzenne dla procesów biznesowych

LESS Industries (Argentyna, Australia)
Firma oferuje zestaw produktów wykorzystujących technologie Internetu Rzeczy do poprawy efektywności procesów rolniczych i przemysłowych poprzez inteligentne monitorowanie. Rozwiązanie składa się z sieci urządzeń wysyłających dane do aplikacji w chmurze w celu wizualizacji, analizy i wsparcia podejmowania decyzji. Aplikacja w chmurze jest dostępna z dowolnego komputera lub smartfona, a także zapewnia otwarty interfejs API do integracji z systemami zewnętrznymi.

Maxiparking (Niemcy)
Firma zajmuje się zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu mobilności i parkowania, tworząc inteligentne, minimalizujące wykorzystanie przestrzeni miejskiej urządzenia parkingowe.

Molfar.AI
Opracowuje autonomiczne rozwiązanie inspekcji przemysłowej służące do wykrywania i klasyfikacji usterek i wad w rurach betonowych.

Sentisquare (Czechy)
W oparciu o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe firma tworzy narzędzia dla biznesu, przetwarzające duże ilości danych tekstowych bez względu na język.

Trndz (Norwegia)
Zespół doświadczonych inżynierów, informatyków, programistów i projektantów z pasją do metodycznego rozwiązywania problemów i najnowocześniejszych technologii. Firma stworzyła inteligentne narzędzie do analizy biznesowej.

VRNET.IO (Estonia)
Startup stworzył oparte na technologiach VR i AI narzędzie, którego celem jest wsparcie sprzedaży jeszcze nie zbudowanych budynków i obiektów poprzez prezentację ich wizualizacji w witrynach internetowych.

Poland Prize Space3ac łączy młode spółki technologiczne spoza Polski (jednak z możliwym zaangażowaniem Polaków w zespole) z zapotrzebowaniem dużych firm na innowacje technologiczne w rozwiązaniach dla biznesu. Preferowane obszary technologiczne akceleratora to transport i logistyka, budownictwo i nieruchomości oraz data science.

Partnerami programu są: Black Pearls VC, Infoshare, O4 Coworking, Trigonum.

Obecnie, akcelerator Space3ac prowadzi także rekrutację do piątej edycji – tym razem organizowanej w ramach programu Scale Up. Poland Prize to organizowany w ramach Start In Poland przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości program zachęcający zagraniczne start-upy do rozpoczęcia działalności w Polsce. Jego celem jest efektywne włączenie zagranicznych przedsiębiorców w polski ekosystem startupowy. Program łączy w sobie ideę akceleracji oraz soft landingu dla startupu i kładzie szczególny nacisk na przygotowanie zagranicznych start-upów do działania w Polsce i ich dalszy rozwój.

***

Marcin Popiel
Blue Dot Solutions
+48 732 681 351
marcin.popiel@bluedotsolutions.eu

(BDS, Space3ac)

Comments are closed.