Trwają targi MSPO 2018 w Kielcach

0

W Kielcach odbywają się targi MSPO. Na miejscu obecny był również krajowy sektor kosmiczny.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) to organizowana od prawie 30 lat wystawa militarna, na której obecne są największe światowe koncerny przemysłu obronnego. MSPO to także miejsce prezentacji sprzętu wojskowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych. W ostatnich latach MSPO bije rekordy popularności, jeżeli chodzi o liczbę odwiedzających gości, ale także obecnych na nim firm.

Na polskim stanowisku kosmicznym na MSPO prezentowana była m.in. rakieta Bigos 4 firmy SpaceForest

Na polskim stanowisku kosmicznym na MSPO prezentowana była m.in. rakieta Bigos 4 firmy SpaceForest

Od kilku lat MSPO to także miejsce wystaw sektora kosmicznego, w tym z Polski. W tym roku stanowisko polskich firm branży kosmicznej zostało zorganizowane wspólnie przez Polską Agencję Kosmiczną (POLSA) oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK). Łącznie na MSPO wystawiło się kilkanaście polskich firm sektora kosmicznego. Można zauważyć, że rok do roku obecność krajowych podmiotów kosmicznych na terenie MSPO jest większa. Targi są znakomitą okazją do zaprezentowania swoich dokonań i produktów przed środowiskami wojskowymi jak również służbami mundurowymi.

Na miejscu wystawiały się również zagraniczne podmioty aktywne w sektorze kosmicznym takie jak amerykański Boeing, izraelski IAI czy budująca m.in. chińskie rakiety Aerospace Long March International Trade Corporation. Targi branżowe rozpoczęły się we wtorek 4 września i będą trwały do piątku 7 września. 8 i 9 września rozpoczną się dni otwarte dla zwiedzających.

Oficjalne otwarcie MSPO 2018 / Credits – Targi Kielce

(BDS)

Comments are closed.