Space 4.0: Solution from the Sky

0

Dwudziestego piątego maja w Krakowie odbędzie się konferencja Space 4.0: Solution from the Sky.

Znaczenie branży kosmicznej nieustannie wzrasta. Rośnie też liczba firm związanych z technologiami satelitarnymi w Polsce. Są to pionierzy branży, która ma wszelkie dane ku temu, by bardzo dynamicznie się rozwijać. Pomimo, że grupa interesantów w tym momencie nie jest jeszcze bardzo duża, to potencjał jest ogromny. Dane satelitarne wykorzystywane są w meteorologii, obronności, rolnictwie, leśnictwie, geologii, kartografii, planowaniu przestrzennym i w wielu innych dziedzinach. Kolejne zastosowania czekają na odkrycie i wprowadzenie na rynek.

Dlatego też zapraszamy Państwa na spotkanie przedstawicieli branży kosmicznej, które odbędzie się 25 maja 2018 roku w Krakowskim Parku Technologicznym (KPT). Ten Park od wielu lat zajmuje się zaawansowanymi technologiami z branży IoT, smart city, Industry 4.0, game development, a także danych satelitarnych. Wspieramy nie tylko działania startupów, ale także dojrzałych przedsiębiorców.

Podczas konferencji zaprezentujemy Państwu pełną ścieżkę pracy z danymi satelitarnymi: od możliwości ich pozyskiwania, poprzez sposoby wykorzystania ich w nauce, a następnie przekucia w komercyjny biznes.

Spotkanie zostało podzielone na trzy płaszczyzny tematyczne:

  • Perspektywy rozwoju sektora kosmicznego w Polsce (POLSA, MNiSW)
  • Współpraca międzynarodowa i wykorzystanie programów zagranicznych (ESA BIC Holandia, Creotech)
  • Wsparcie startupów – zaangażowanie dojrzałych firm, narzędzia wspomagania i finansowania (IMiGW, ARP, VC); case study.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli środowisk naukowych, instytucji rządowych, duże firmy wdrażające programy w oparciu o satelitarne bazy danych, przedstawicieli biznesu kosmicznego oraz młode firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wykorzystaniem danych satelitarnych. Chcemy stworzyć wspólną płaszczyznę wsparcia i kooperacji: od nauki, poprzez instytucje publiczne i dobrze prosperujące firmy, aż po zupełnie nowe i młode projekty. Połączenie nauki, dojrzałego biznesu i startupów daje gwarancję ciekawego spotkania, które dostarczy sporej dawki wiedzy, niekonwencjonalnych rozwiązań praktycznych, a także inspiracji i pomysłów na nowe przedsięwzięcia.

Konferencja Space 4.0: Solution from the Sky przygotowana jest w ramach projektu BalticSatApps.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja TUTAJ.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Andżelice Popławskiej za przesłany tekst.

(KPT)

Comments are closed.