Wendy Mensink – TEDxYouth@BSN

0

Jak zacząć działalność w sektorze kosmicznym? Ciekawym przykładem jest Wendy Mensink z Holandii – dziś kierującej małą firmą Viridian Raven.

Dla Wendy kosmos był zawsze inspiracją. Jednak rozpoczęcie pracy w sektorze kosmicznym nie był łatwe. Pierwsze pomysły na kosmiczny biznes tworzyła między w ramach pierwszego StartupWeekendSpace w Europie, który odbył się w Bremie w 2015 roku.

Dziś Wendy jest jedną z dwóch założycielek firmy Viridian Raven, której celem jest użycie danych obserwacji Ziemi (EO) dla potrzeb monitorowania lasów. Jej firma jest aktualnie wspierana w holenderskim centrum inkubacji biznesowej ESA.

Wendy Mensink – How I design space? / Credits – TEDx Talks

Wendy z wykształcenia nie jest inżynierem, a grafikiem i designerem. Jednak w przypadku biznesu kosmicznego bardzo często najważniejszy jest przede wszystkim pomysł i jego konsekwentne rozwijanie. Warto podkreślić, że w przypadku nowych usług i produktów bazujących na danych satelitarnych koszty i czas wejścia na rynek może być znacznie krótszy, niż w przypadku produkcji sprzętu do zastosowań kosmicznych.

Mieliśmy przyjemność poznać Wendy Mensink m.in. na Disrupt Space 2016 w Bremie i zdecydowanie zachęcamy do wysłuchania jej historii.

(TEDx)

Comments are closed.