International Space Station Tour VR na Windows Mixed Reality

0

Warszawskie studio The House of Fables stworzyło aplikację VR, w której można odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną.

International Space Station Tour VR od teraz jest dostępna za darmo wyłącznie na urządzeniach Windows Mixed Reality (https://www.microsoft.com/store/apps/9P49RQXTSQ1K). Aplikacja stworzona przez warszawskie studio The House of Fables pozwoli Ci spojrzeć na Ziemię z odległości 400 km niczym prawdziwy astronauta pracujący na ISS.

Aplikacja jest wycieczką edukacyjną po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) stworzoną dzięki wykorzystaniu możliwości jakie daje technologia 360º. Wysokiej jakości zdjęcia wykonane przez pracowników Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz materiały wideo nagrane przez włoską astronautkę Samanthę Cristoforetti składają się na jedyne w swoim rodzaju, niezwykle rzeczywiste doświadczenie odwiedzin w przestrzeni kosmicznej.

Praca nad International Space Station Tour VR była jednocześnie bardzo wymagający, i bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem – powiedział Adam Robaszyński-Janiec, założyciel studia The House of Fables. Dla mnie możliwość tworzenia tego rodzaju aplikacji jest dokładnie tym, o co chodzi w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej niesamowitej technologii dajemy ludziom szansę na odwiedzenie miejsc, do których normalnie nie mieliby dostępu i doświadczenie przeżyć, które zarezerwowane są tylko dla nielicznych. Takich, jak odwiedzenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – dodał Robaszyński-Janiec.

International Space Station Tour VR / Credits – The House of Fables

Aplikacja International Space Station Tour VR pozwoli entuzjastom kosmosu na odwiedziny we wszystkich ośmiu modułach stacji (amerykańskich, europejskich, japońskich i rosyjskich) oraz na zapoznanie się z jej działaniem dzięki możliwości obejrzenia filmów edukacyjnych i przeczytania interaktywnych informacji.

Główne cechy aplikacji

  • Wsparcie urządzeń I kontrolerów Windows Mixed Reality
  • Możliwość obejrzenia filmów z ISS przy jednoczesnym, wirtualnym przebywaniu w jej wnętrzu
  • Niesamowity model 3D ISS, który można umieścić w microsoftowym Mixed Reality Cliff House
  • Całkowicie darmowe, niezwykle realistyczne doświadczenie przebywania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Więcej informacji o aplikacji oraz innych tytułach The House of Fables można znaleźć na oficjalnej stronie studia: http://www.thehouseoffables.com oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/TheHouseofFables/.

W razie pytań dotyczących aplikacji prosimy o kontakt z Agnieszką Szóstak pod adresem agnieszka.szostak@pr-outreach.com lub o telefon pod numer +48 881 951 601.

Aplikacja International Space Station Tour VR została stworzona przez The House of Fables. Europejska Agencja Kosmiczna nie była zaangażowana w process tworzenia aplikacji ani nie bierze udziału w jej dystrybucji. Wszelkie prawa do wykorzystanych w aplikacji zdjęć i materiałów wideo należą do ESA.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Adamowi Robaszyńskiemu-Janiec za przesłany tekst.

(THoF)

Comments are closed.